Jak często nakładać maseczki na twarz?

Maseczki do twarzy wyróżniają się skoncentrowaną formułą i zawartością cennych składników aktywnych. Są to produkty, po które kobiety chętnie sięgają. Preparaty takie mogą wykazywać różne właściwości: oczyszczające, nawilżające, regenerujące czy rozjaśniające. Wiele osób zastanawia się, jak często może je nakładać, aby osiągnąć najbardziej satysfakcjonujące rezultaty, a jednocześnie nie obciążyć skóry i nie spowodować efektu odwrotnego do zamierzonego. Częstotliwość wykorzystywania takich produktów uzależniona jest od kilku aspektów, m.in. ich właściwości, a także stanu cery użytkowniczki. Jak często można nakładać maseczki na twarz? Podpowiadamy.

Ile razy w tygodniu można nakładać maseczki na twarz?

Częstotliwość stosowania maseczek na twarz powinna być uzależniona od potrzeb naszej skóry, a także rodzaju takiego produktu. Jeżeli nasza skóra jest bardzo odwodniona i potrzebuje silnego nawilżenia, a także regeneracji, wówczas nic nie stoi na przeszkodzie, by sięgać po maseczki do twarzy o działaniu nawilżającym i odżywczym nawet codziennie. Nie powinno się jednak takich produktów stosować częściej niż raz dziennie. Jeżeli zastanawiamy się nad tym, jak często możemy wykorzystywać maski oczyszczające – tutaj odpowiedź jest nieco inna. Takie produkty powinny być stosowane nie częściej niż 2-3 razy w tygodniu. Maseczki o działaniu złuszczającym z kolei najlepiej wykorzystywać raz w tygodniu. Standardowo, jeżeli nasza skóra jest dość dobrej kondycji, wówczas maseczkę do twarzy powinniśmy stosować raz lub dwa razy w tygodniu, w zależności od zaleceń producenta konkretnego preparatu.

Częstotliwość stosowania maseczki a jej właściwości

Bezpieczeństwo częstego stosowania maseczek uzależnione jest od składników aktywnych, które zawarte są w takim produkcie, a także od jego rodzaju. Za najbezpieczniejsze dla skóry uznaje się maseczki nawilżające. Dlatego jeżeli mamy mocno odwodnioną skórę, możemy stosować je nawet codziennie. Jednak wersje peelingujące i złuszczające powinny być stosowane znacznie rzadziej, nawet co 14 dni. Maseczki o działaniu rozjaśniającym, rewitalizującym czy odżywczym, można stosować raz w tygodniu lub nawet częściej.

Częstotliwość stosowania maseczki a typ skóry

To, jak często możemy sięgać po maseczkę, uzależnione jest nie tylko od jej właściwości, ale także rodzaju naszej skóry. Dlatego posiadaczki wrażliwej cery powinny stawiać na delikatne maseczki lub stosować je bardzo rzadko. W ich przypadku dość bezpieczne powinny być preparaty nawilżające. Jednak na przykład złuszczające czy peelingujące, mogą okazać się dla nich zbyt inwazyjne i powodować nieprzyjemne uczucie ściągnięcia skóry czy zaczerwienienia i podrażnienia. Odradza się również stosowania kilku maseczek naraz na ten sam obszar skóry. Jeśli chcemy zastosować kilka produktów, możemy postawić na multimasking, czyli aplikację kilku masek na różne części naszej twarzy. Na przykład na strefę T, czyli czoło, nos i brodę możemy nałożyć maskę oczyszczającą, z kolei na policzki – nawilżającą, jeżeli mamy na przykład cerę mieszaną.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł

Tagged with: