Jedwabne pompony

Pomysłowe i eleganckie kule wyczarują wspaniały nastrój w twoim domu i zachwycą wszystkich gości. Masz już dość dekorowania mieszkania w standardowy sposób? A może szukasz inspiracji na swoje wesele? Krok po kroku pokażemy wam, jak stworzyć oryginalne papierowe pompony.

Oto materiały które będą potrzebne do wykonania jedwabnych pomponów:

– papier jedwabny,

– dobre nożyczki,

– ołówek i linijka,

– cienki drut,

– wstążki

Krok pierwszy:
Na każdy pompon potrzebne będzie osiem arkuszy papieru jedwabnego o wymiarach 43 cm na 66 cm. Arkusze układamy na sobie i zaczynamy składać je w taki sposób, aby powstała nam „harmonijka”. Do zaginania przydatna będzie linijka – musimy zrobić to tak, aby każde zagięcie było dobrze widoczne.

Krok drugi:
Posługując się linijką odmierzamy połowę gotowej harmonijki, a następnie zawiązujemy cienki drucik, pozostawiając jego końce luźno, tak, jak na zdjęciu.

Krok trzeci:
Przycinamy końce harmonijki. Można zrobić to w dowolny sposób uzyskując różne efekty. My polecamy przycinanie w szpic lub półkola. Następnie delikatnie oddzielamy każdy arkusz papieru nadając pomponowi formę kuli.

Krok piąty:
Do pozostawionych końców drucika przymocowujemy wstążkę. Teraz już możemy zawiesić nasz pompon na suficie, ułożyć na stole w szklanej misie czy upiąć przy zasłonie.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł