Kim jest Aleksandra Linda? [wiek, filmy, Instagram]

zdjęcie @aleksandra_linda

Aleksandra Linda to córka znanego aktora Bogusława Lindy oraz modelki Lidii Popiel. 31-latka postanowiła pójść w ślady rodziców – zajmuje się modelingiem i próbuje też swoich sił w aktorstwie. Możemy ją zobaczyć m.in. w filmie Psy 3, gdzie wystąpiła u boku znanego ojca. Jej kariera nabiera rozpędu, a na koncie wciąż pojawiają się nowe osiągnięcia…

Aleksandra Linda — wiek, wykształcenie, zainteresowania

Aleksandra Linda urodziła się w 1992 roku. Jest córką Lidii Popiel i Bogusława Lindy, który posiada jeszcze dwóch synów z poprzedniego małżeństwa. Od małego towarzyszyła rodzicom w ich pracach, bywała na planach filmowych i w atelier znanych projektantów. To tam rodziła się w niej miłość do kreatywnych zawodów.

Kiedy miała kilkanaście lat, na własne życzenie przeprowadziła się z Warszawy do Krakowa.

Chodziłam do prywatnego, artystycznego liceum w Warszawie i stwierdziłam w pewnym momencie, że chcę uczyć się w liceum aktorskim. A że nie było takiego w moim mieście, to przeprowadziłam się do Krakowa. Uznałam, że jest to też czas na samodzielność, więc sama się spakuję, sama wyjadę i sama będę na siebie zarabiała, pracując jako kelnerka. Udało mi się znaleźć pewnie najtańszą kawalerkę w mieście. Płaciłam 200 zł miesięcznie, nie miałam ciepłej wody i ogrzewania. Myłam się w wiaderku wodą, którą wcześniej musiałam zagrzać w czajniku. Razem ze mną mieszkała współlokatorka, której amstaff zjadał nam wszystkie meble – wyznała w wywiadzie dla Plejady.

Kobieta podkreśla, że rodzice starali się nie ingerować w jej decyzje. Wierzyli, że dzięki temu stanie się samodzielna i odpowiedzialna. Ona również nie chciała ich prosić o pomoc, dlatego nie byli do końca świadomi tego, jak wygląda jej życie w Krakowie.

Aleksandra Linda kocha modę, więc w jej życiorysie pojawiła się także przygoda z modelingiem. W przyszłości chciałaby zająć się projektowaniem ubrań. Kobieta próbuje też swoich sił w aktorstwie, a w wolnym czasie pisze wiersze i piosenki. Od małego jeździ również konno.

Aleksandra ma dużo zainteresowań, uwielbia aktorstwo i ma plany związane z tym. […] Przypuszczam, że serce ma artystki i lubi rysować. Chce zrobić teraz swoją kolekcję bielizny, lubi pisać. Ma bardzo rozbudowane zainteresowania. […] Wygląda, jakby z Księżyca była– opowiadała jej mama w rozmowie z Pudelkiem.

Aleksandra Linda — kariera aktorska

Aleksandra Linda debiutowała w filmie Totem. W 2019 roku zagrała epizodyczną rolę w filmie Diablo. Wyścig o wszystko. Wystąpiła w nim u boku Cezarego Pazury.

Możemy ja także obejrzeć w Psach 3. Córka Bogusława Lindy przeszła przez wszystkie etapy castingu, który wcale nie był taki prosty. Władysław Pasikowski uznał, że była najlepsza. Reżyser nie wyklucza też, że ta współpraca będzie miała ciąg dalszy.

31-latka odegrała także jedną z głównych ról w serialu audio Gra Luizy. Zagrała w nim u boku swojego ojca.

Aleksandra Linda podkreśla, że nie chce być kojarzona jedynie ze znanym nazwiskiem ojca, a do wszystkiego pragnie dojść dzięki ciężkiej pracy.

Aleksandra bywa bardzo przeczulona na punkcie tego, żeby nikt nie myślał, że cokolwiek jej załatwiamy. Pracuję usilnie nad tym, żeby jednak wykorzystywała wszelkie swoje atuty. Wszędzie na świecie rodziny stanowią jedność, wspierają się i nie ma w tym nic nagannego. Po to pracowaliśmy, żeby ona również mogła korzystać. Trudno jej to przyjąć, do wszystkiego chce dojść sama – mówiła w jednym z wywiadów jej matka, Lidia Popiel.

Od niedawna Aleksandra Linda należy do międzynarodowej agencji aktorskiej Das Imperium z siedzibą w Berlinie. Być może zobaczymy ją niedługo w jakiejś zagranicznej produkcji.

Aleksandra Linda — Instagram

31-latka prowadzi swój oficjalny profil na Instagramie @aleksandra_linda, gdzie dzieli się zarówno osiągnięciami zawodowymi, jak i życiem prywatnym. Obserwuje ją ponad 9,4 tysiąca użytkowników tego serwisu. Aleksandra Linda chętnie udostępnia zdjęcia z sesji zdjęciowych, w których brała udział, dzieli się także fotografiami z rodzicami.