Kim jest Aleksandra Pisula?

Aleksandra Pisula to polska aktorka i scenarzystka, znana głównie z produkcji historycznych. Popularność zyskała dzięki głównej roli w serialu Wojenne dziewczyny, gdzie wciela się w rolę Marysi. Na wielkim ekranie zadebiutowała w 2016 roku w komedii Planeta Singli. W tym samym roku pojawiła się w Jestem mordercą i serialu Bodo. Co jeszcze wiemy o utalentowanej aktorce?

Ile lat ma i skąd pochodzi Aleksandra Pisula?

Aleksandra Pisula urodziła się w 1988 roku w Katowicach. Zatem obecnie ma 35 lat.

Kiedy była małą dziewczynką, bardzo dużo chorowała. Jej mama, aby umilić jej czas spędzany w domu, wypożyczała jej kasety VHS. Tak narodziła się pasja do aktorstwa.

Ja bardzo dużo chorowałam i mama wypożyczała mi tony kaset za 2 zł. Nie były dobrej jakości. (…) Spędzałam godziny oglądając, nawet kilkukrotnie jakąś bajkę czy film. (…) Faktycznie to się we mnie to urodziło. Później teatr było moją największą miłością. Tam się rozwijałam. Jak miałam 11 lat to zaczęłam występować w grupach teatralnych, amatorskich.

W 2014 roku Aleksandra Pisula ukończyła studia na Wydziale Aktorskim PWST w Krakowie. Jej największą pasją wciąż jest kinematografia, aktorka uwielbia kino i seriale.

Aleksandra Pisula — kariera

Na szklanym ekranie Aleksandra Pisula zadebiutowała w 2011 roku w serialu Julia. W 2016 roku zagrała w komedii Planeta Singli. W tym samym roku pojawiła się w Jestem mordercą i serialu Bodo. W 2017 roku wraz z Bartłomiejem Kotschedoffem i Pawłem Maśloną napisała scenariusz do filmu Atak paniki, w którym również zagrała. Rozpoznawalność przyniósł jej serial Wojenne dziewczyny, gdzie w latach 2017-2021 wcielała się w postać Marysi.

Obecnie można oglądać ją w serialu Mój agent. To polska wersja popularnej francuskiej opowieści o agencji aktorskiej. Na ekranie można oglądać gwiazdy, które grają samych siebie. Pisula wciela się w Agnieszkę Lewińską, zdecydowaną i pewną siebie agentkę, która kocha kino i potrafi walczyć o swoich klientów. Na swoim profilu na Instagramie aktorka napisała o swojej bohaterce pod fotosem z serialu:

Agnieszka… potrafi wydrzeć japę, wyszarpać co jej i przesuwać ściany. Ma też swoją delikatną stronę i przede wszystkim dużo, dużo pasji i ambicji. Od dzisiaj popyla już po Agencji AKK i gasi pożary (…).

Aleksandra Pisula – mąż, dzieci

W rozmowie z portalem naTemat aktorka ujawniła, że jest w związku z osobą spoza branży. Największym problemem pary jest planowanie wspólnego czasu, ze względu na nienormowany czas pracy związany z zawodem aktora.

Aleksandra Pisula nie posiada dzieci.

Aleksandra Pisula – Instagram

Aleksandra Pisula prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @aleksandra.pisula. Aktualnie jej profil obserwuje 13,9 tysięcy użytkowników tego serwisu.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł