Kim jest Anna Bogusiewicz? [wiek, dzieci, mąż]

Zdjęcie Instagram @anna__bogusiewicz

Od niedawna główne wydanie „Wiadomości” w TVP1, na zmianę Danutą Holecką, Martą Kielczyk i Edytą Lewandowską, prowadzi Anna Bogusiewicz. Dziennikarka zastąpiła Michała Adamczyka, który nadal przebywa na urlopie po wybuchu obyczajowego skandalu. Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, który także prowadził „Wiadomości”, usłyszał zarzuty prokuratorskie za pobicie kochanki, z którą miał romans w latach 1998-2000.

Ile ma lat Anna Bogusiewicz?

Anna Bogusiewicz ma 36 lat. Dziennikarka pochodzi z Lublina.

Anna Bogusiewicz — wykształcenie

Anna Bogusiewicz-Grochowska ukończyła filologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Gwiazda TVP wykłada na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagielońskiego.

Anna Bogusiewicz — kariera

Pierwsze kroki w show-biznesie Anna Bogusiewicz stawiała w rodzinnym Lublinie. Zanim zajęła się dziennikarstwem, brała udział w konkursach piękności. Uczestniczyła w wyborach Miss Polski 2008, gdzie została Miss Foto. W konkursie wzięła udział za namową swoich koleżanek. Po latach wspomniała:

Nie miałyśmy sztucznych rzęs, przedłużanych włosów ani silikonu tu i tam. Miałyśmy za to apetyt na cudowną przygodę, zdroworozsądkowe podejście do sprawy i sympatię do siebie nawzajem. Na zgrupowaniu bawiłyśmy się jak na kolonii i po ciężkich godzinach prób, zdjęć potrafiłyśmy śmiać się do łez w hotelowych pokojach, a podczas wieczornych pogaduch zdążyłyśmy streścić sobie połowę życia. Dlatego też nikt nikomu nie piłował szpilek i nie podkładał nóg. (…) Finał poprzedzony był wieloma etapami eliminacji i dwoma zgrupowaniami. Poznałam wówczas wielu ciekawych i cudownych ludzi, ale przede wszystkim świetne 27 dziewczyn-finalistek, w tym przyjaciółkę na całe życie. Każda z nas była inna, ale wiele nas łączyło.

Po udziale w wyborach Miss Polski reprezentowała Polskę w konkursie Miss Globe International w Albanii. Brała także udział w wielu sesjach zdjęciowych i projektach związanych z modelingiem. Później postanowiła rozwijać się dziennikarsko. Tak trafiła do TVP.

Anna Bogusiewicz zaczynała jako researcherka w redakcji „Wiadomości”, a na przełomie 2020 i 2021 r. zaczęła prowadzić pasma informacyjne w TVP Info, a także niektóre wydania „Info Poranka”. Dołączyła także do przedpołudniowego cyklu „Plan dnia”.

W „Wiadomościach”zadebiutowała relacją z koncertu „Razem dla bezpiecznych granic”, który odbył się w Suwałkach. Pretekstem dla jego zorganizowania była 84. rocznica agresji sowieckiej na Polskę. Podczas wydarzenia, na którym obecny był minister Mariusz Błaszczak, wystąpili Viki Gabor, Natasza Urbańska, Krzysztof Cugowski czy Rafał Brzozowski.

Polska musi być bezpieczna, a wojsko silne, aby bronić każdego skrawka naszej ziemi – przywitała się z widzami „Wiadomości” z Suwałk Anna Bogusiewicz.

To wyraz wdzięczności dla żołnierzy stojących na straży naszego bezpieczeństwa, bezpieczeństwa naszego kraju i regionu – podkreślała nawiązując do koncertu.

Koncert zbiegł się w czasie z atakami przedstawicieli władzy i Straży Granicznej na nagrodzony na festiwalu w Wenecji film „Zielona granica” Agnieszki Holland oraz z tzw. aferą wizową — podejrzeniami o korupcję przy procesie wydawania wiz dla setek tysięcy pracowników z Azji i Afryki.

Przedstawiciele satyrycznej grupy Oglądam „Wiadomości”, bo nie stać mnie na dopalacze nazwali Bogusiewicz „zastępstwem za Michała Adamczyka”.

Anna Bogusiewicz — Instagram

Anna Bogusiewicz prowadzi konto na Instagramie – można ją tam znaleźć pod nazwą @anna_bogusiewicz. Aktualnie jej profil obserwuje prawie 7,5 tysiąca użytkowników tego serwisu. Dziennikarka dzieli się ze swoimi instagramowymi obserwatorami kadrami z życia, rodzinnymi ujęciami i wspomnieniami udanych chwil.

Anna Bogusiewicz — życie prywatne

O życiu prywatnym Anny Bogusiewicz wiadomo stosunkowo niewiele. Wiadomo jedynie, że dziennikarka ma 7-letnią córkę, ponieważ na swoich profilach w mediach społecznościowych chętnie publikuje zdjęcia z pociechą.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł