Kim jest Anna Gacek? [mąż, dzieci, książka]

Instagram @annaagnieszkagacek

Anna Gacek to dziennikarka muzyczna i pasjonatka mody. Przez 19 lat związana była z Programem Trzecim Polskiego Radia, tzw. Trójką, gdzie współtworzyła i współprowadziła niezwykle popularne audycje radiowe. Jest autorką książki „Ekstaza. Lata 90. Początek”. Obecnie prowadzi podcast „Sweet Teens” o popkulturze pierwszej dekady XXI wieku.

Anna Gacek — wiek

Anna Gacek urodziła się 9 kwietnia 1982 roku w Bytomiu. Informacje dotyczące jej dzieciństwa oraz wczesnej młodości pozostają nieznane, a dostępne źródła głównie koncentrują się na osiągnięciach zawodowych dziennikarki, szczególnie w dziedzinie radiowej.

Anna Gacek — kariera zawodowa

W 2001 roku tuż po rozpoczęciu studiów dziennikarskich, Anna Gacek rozpoczęła pracę jako dziennikarka muzyczna i prezenterka w Programie Trzecim Polskiego Radia, znanym również jako „Trójka”. W ciągu następnych 19 lat współtworzyła i prowadziła popularne audycje radiowe, często współpracując z doświadczonymi profesjonalistami z branży radiowej. Warto wymienić tu takie postaci jak Paweł Kostrzewa, który współtworzył audycję „Trójkowy ekspres”, Piotr Stelmach z programami takimi jak „Myśliwiecka 3/5/7” i „Offensywa”, Piotr Metz z audycjami „Zjednoczone Królestwo” oraz „Lista osobista”, Tomasz Żąda prowadzący m.in. „Zapach poranka”, a także Wojciech Mann z programami jak „Manniak po ciemku” oraz „W tonacji Trójki”.

Nadawała relacje z największych światowych festiwali i tras koncertowych. Przeprowadziła ponad tysiąc wywiadów, rozmawiała z Paulem McCartney’em, Nickiem Cave’em, Patti Smith, Marianne Faithfull, Jackiem White’em i Alexem Turnerem.

W trakcie swojej długotrwałej pracy w Programie Trzecim Anna Gacek nie tylko była współprowadzącą, ale również tworzyła własne autorskie programy, takie jak „Atelier” oraz „Aksamit”. Te audycje skupiały się na prezentowaniu muzyki rozrywkowej, nowości, premier, a także zawierały wywiady z twórcami muzycznymi oraz relacje z festiwali i koncertów. Jednak jej zainteresowania nie ograniczały się tylko do muzyki. Przedstawicielka mediów prowadziła także popularną audycję o nazwie „Powiększenie”, w której oddawała się swojej drugiej pasji, jaką była moda.

Oprócz pracy radiowej działalność zawodowa Anny Gacek obejmowała także owocną współpracę z różnorodnymi czasopismami, które poruszały tematykę muzyczną, modową i lifestylową. Wśród tych publikacji można wymienić takie tytuły jak „Machina”, „Tylko Rock”, „A4”, „Zwierciadło”, „Przekrój”, „KMAG”, „Vice” oraz „LOGO”. Jej wszechstronna ekspertyza i wnikliwość przyczyniły się do tworzenia treści związanych z kulturą muzyczną, światem mody oraz stylem życia.

Ponadto Anna Gacek aktywnie angażowała się w programy telewizyjne skierowane do kobiet, nadawane przez stację TVN Style. Była m.in. obecna jako ekspert w programie „66 niezapomnianych…”, gdzie dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Anna Gacek — koniec współpracy z „Trójką”

9 marca 2020 r. Anna Gacek zakończyła pracę w Polskim Radiu. Dziennikarka została zwolniona niespodziewanie, decyzją Prezes Polskiego Radia. Nie zdążyła nawet pożegnać się ze słuchaczami, którzy przeżyli szok, na wieść odejściu Gacek.

Trójka jest jak moja rodzina, słucham jej od lat 80. i dziś czuję się, jak ofiara przemocy domowej — mówił wtedy jeden z nich w programie Kuby Strzyczkowskiego.

Anna Gacek przyznaje, że rozstanie z Trójką było dla niej szokiem i spadło „jak grom z jasnego nieba”.

Nie byłam z nikim w konflikcie, nie byłam na cenzurowanym, nikomu nie podpadłam. Przez 19 lat oddałam tej firmie wszystko, co miałam najlepszego, i nie dostałam nawet szansy powiedzenia swoim słuchaczom „dziękuję”.

Co teraz robi Anna Gacek?

Po stracie pracy w „Trójce” Gacek nie załamała się.

Właściwie od pierwszego dnia, kiedy było już wiadomo, że muszę odejść z Trójki, bliscy powtarzali mi: „Zobaczysz, to najlepsza rzecz, jaka mogła ci się przytrafić”. I mieli rację – powiedziała w wywiadzie z Onetem.

Od 6 Sierpnia 2020 roku Anna Gacek jest autorką podcastu „Rzeczy ulubione”, który udostępniony jest na platformie Audioteka. Jest także autorką bloga annagacek.pl i nadal współpracuje z Dziennikiem Gazeta Prawna.

W sferze jej zainteresowań nadal pozostają muzyka, artyści, świat kultury popularnej i moda. Aktywność dziennikarki nie ustaje mimo upływu lat.

Chcę to życie przeżyć totalnie. Mam w sobie niewiarygodną wprost siłę do wyciskania z niego wszystkiego – zdradziła w jednym z wywiadów.

Anna Gacek — książka

W dorobku artystycznym Anny Gacek znajduje się także ważna książka, którą wydała po odejściu z Polskiego Radia. „Ekstaza. Lata 90. Początek” to opis świata show-biznesu lat 90- tych, gdzie królowały narkotyki, zabawa, alkohol, blichtr i pogoń za sławą. Obecnie dziennikarka pracuje nad jej kontynuacją.

Anna Gacek — mąż, dzieci

Dziennikarka mocno chroni swoją prywatność, dlatego trudno znaleźć informacje na temat jej życia zawodowego. Obecnie nie wiadomo, czy ma partnera życiowego. Dziennikarka nie posiada dzieci.

Anna Gacek — Instagram

Anna Gacek prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @annaagnieszkagacek. Jej konto aktualnie obserwuje 61,3 tysiąca użytkowników tego serwisu. Dziennikarka komentuje tu m.in. sprawy związane z popkulturą.

Anna Gacek — ciekawostki

Dziennikarka ma wadę wymowy objawiającą się nieprawidłowym wymawianiem głoski „r”.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł