Kim jest Daria Kabała Malarz? [wiek, dzieci, Instagram]

Fot: instagram @dariakabalamalarz

Daria Kabała-Malarz to dziennikarka i reporterka sportowa, specjalizująca się w piłce nożnej i żużlu. Jej mężem jest były bramkarz Arkadiusz Malarz.

Daria Kabała-Malarz — kto to?

Daria Kabała urodziła się w 1981 roku i pochodzi z Rypina, niewielkiego miasta położonego we wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie studiowała lingwistykę.

W 2003 roku, będąc jeszcze na studiach, trafiła do redakcji Canal + Sport, gdzie zaczynała od tłumaczeń tekstów, z czasem stając się pełnoprawnym członkiem redakcji sportowej. Po raz pierwszy za mikrofonem zadebiutowała w 2003 roku podczas Drużynowych Mistrzostw Świata w Danii.

Od lat jest współprowadzącą uroczystych gal kończących sezon PGE Ekstraligi, gdzie przeprowadza pomeczowe wywiady z zawodnikami i trenerami. We wrześniu 2018 została gospodynią programu Piłka z góry, który emitowany był przez jeden sezon na antenie Canal +. Od października 2020 roku wspólnie z Michałem Kołodziejczykiem prowadzi talk-show Wysoki pressing, który również skupia się wokół piłki nożnej.

Daria Kabała- Malarz — zainteresowania

Dziennikarka jest ogromną fanką żużla. Tą pasją zarazili ją rodzice, z którymi od najmłodszych lat uczęszczała na mecze Ekstraligi (kibicują Polonii Bydgoszcz).

Od 2018 w Canal + Sport zajmuje się wyłącznie piłką nożną, chociaż wcześniej pracowała również przy telewizyjnych programach i transmisjach żużlowych. Dlaczego poświęciła się jedynie tej dziedzinie? Decyzję tę tłumaczy następująco:

Po pierwsze chciałabym zaznaczyć, że ja nie odeszłam. Zniknęłam na jakiś czas, jednak nie odeszłam. […] Na ten moment zostałam przy piłce nożnej, ale mam nadzieję, że w przyszłości pojawi się możliwość powrotu do żużla – mówiła w 2020 roku w wywiadzie dla po-bandzie.com.pl.

Daria jest również miłośniczką zwierząt. Z jej profilu na Instagramie wiadomo, że jest posiadaczką doga niemieckiego o imieniu Diego.

Daria Kabała- Malarz — dzieci, mąż

W 2008 roku Daria Kabała wzięła ślub z byłym już piłkarzem (ogłosił zakończenie kariery we wrześniu 2021 roku) – Arkadiuszem Malarzem, który grał na pozycji bramkarza, reprezentując m.in. Legię Warszawa, ŁKS-u Łódź czy Panathinaikosu Ateny.

Para poznała się w 2005 roku w pracy, podczas jednego z ligowych meczów. Do zaręczyn doszło po zaledwie trzech miesiącach znajomości. Mają trójkę dzieci – dwóch synów Iwo i Bruno (bliźniaki, ur. 2012) i córkę Orinę (ur. 2019).

Daria Kabała-Malarz — Instagram

Daria Kabała-Malarz prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @dariakabalamalarz. Zamieszcza tu zarówno zdjęcia zarówno z życia prywatnego, jak i te mające związek z pracą. Nie robi tego regularnie, ale niemal codziennie dzieli się swoją codziennością na Instastories. Aktualnie jej profil obserwuje 34 tysiące użytkowników tego serwisu.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł