Kim jest Dominika Gawęda? [dzieci, ślub, mąż]

Dominika Gawęda, większości znana jako wokalistka zespołu Blue Café, zdobyła rozpoznawalność dzięki swojemu wyjątkowemu głosowi i udziałowi w kilku popularnych programach telewizyjnych. Wśród nich można wymienić takie produkcje jak „Droga do Gwiazd”, „Szansa na Sukces” oraz „Idol”. Jej talent muzyczny został doceniony przez widzów i jurorów, co zaowocowało nominacją do prestiżowej Superjedynki w kategorii SuperArtystka w 2012 roku. Jej występy w zespole Blue Café przyniosły grupie liczne sukcesy i lojalne grono fanów.

Ile lat ma Dominika Gawęda?

Dominika Gawęda-Szczepanik urodziła się 30 kwietnia 1985 roku w Bielsku-Białej.

Dominika Gawęda — wzrost

Według podanych w internecie informacji, Dominik Gawęda ma 174 cm wzrostu.

Dominika Gawęda — wykształcenie

Artystka kończyła Liceum Artystyczne im. Stanisława Wyspiańskiego w Bielsku-Białej. Już wtedy wiedziała, że pragnie śpiewać, a swoje marzenia zdecydowanie zamierzała przekształcić w rzeczywistość.

Dominika Gawęda — kariera muzyczna

Dominika Gawęda swoją muzyczną karierę rozpoczynała w świecie telewizji. W 2002 roku zadebiutowała w programie „Droga do Gwiazd”, gdzie odniosła zwycięstwo. Były to jej pierwsze kroki na muzycznej scenie, które zapowiadały udaną przyszłość.

Dwa lata później, w 2004 roku, postanowiła spróbować swoich sił w eliminacjach do polskiej edycji programu „Idol”. Choć dotarła do drugiego etapu, nie zdołała przejść dalej, ale ta porażka nie zniechęciła jej do dalszego rozwijania swojego talentu muzycznego.

W 2006 roku nastąpił jednak przełom w jej karierze. Wówczas 20-letnia Dominika dołączyła do legendarnego zespołu Blue Cafe jako ich wokalistka. Ten moment okazał się kluczowy dla jej rozwoju artystycznego. Początki w nowym zespole były wyzwaniem, zwłaszcza w kontekście licznych porównań do byłej frontmenki, Tatiany Okupnik. Jednak Dominika nie dała się zrazić negatywnym komentarzom i wyzwaniom.

Szybko okazało się, że nowa wokalistka wnosi świeży powiew i zupełnie nową energię do zespołu. Jej charakterystyczny i wyjątkowy głos przyciągnął uwagę fanów Blue Cafe. Dominika zyskała wsparcie i uznanie za swoje zaangażowanie i profesjonalizm na scenie. Jej pozytywne nastawienie i talent przyczyniły się do sukcesu zespołu i ugruntowały jej pozycję jako ważnej postaci w polskiej muzyce.

W 2012 roku Dominika Gawęda została nominowana do Superjedynki w kategorii Super Artysta, co samo w sobie mówi wiele o jej popularności i uznaniu talentu. Obecnie wielu fanów nie wyobraża sobie zespołu Blue Cafe bez niej, ponieważ odegrała kluczową rolę w sukcesie grupy. Razem z Blue Cafe zrealizowała pięć albumów muzycznych, które można nazwać „dziećmi” ich wspólnej twórczości. Pierwszy album, zatytułowany „Ovosho”, powstał już w 2006 roku.

Niewątpliwie interesującym faktem jest również jej rola w programie „Szansa na sukces”, gdzie wspólnie z zespołem pełniła funkcję jury. To właśnie tam dokonano wyboru Viki Gabor jako reprezentantki Polski w 17. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Który Szczepanik jest mężem Dominiki?

Mężem artystki jest Maciej Szczepanik, gitarzysta zespołu Pectus. Zakochani poznali się po jednym z koncertów dzięki wspólnym znajomym. Maciej Szczepanik z miejsca stracił głowę dla Dominiki.

Od razu złapali wspólny język, ale zanim poszli na pierwszą randkę, minęło sporo czasu. Maciek musiał się nagimnastykować, żeby zdobyć Dominikę – donosił ich znajomy za pośrednictwem “Flesza”.

W 2016 roku muzyk oświadczył się artystce na Maderze.

[…] W miejscowości Ponta do Pargo, na wysokim klifie, o który rozbijają się fale Atlantyku, przy słynnej latarni morskiej, podarowałem mojej najdroższej Dominice pierścionek zaręczynowy… Wszystko działo się podczas zachodu słońca… Madera już zawsze będzie dla nas obojga szczególnym miejscem! Odwiedzajcie tą wyspę — tu rozkwitają marzenia i Miłość… – wspominał na swoim Instagramie w 2019 roku.

Para wzięła ślub 29 lipca 2017 roku w Pałacu Chojnata. Podczas ceremonii Panna Młoda miała na sobie piękną, delikatną i zwiewną sukienkę, natomiast Pan Młody był ubrany w elegancki, czarny garnitur. Cała uroczystość odbyła się w kameralnym gronie najbliższych.

Wyszło jak z bajki! – mówiła w wywiadzie dla Plejady.

Dominika Gawęda w wywiadach podkreśla, że małżeństwo dodaje jej skrzydeł, mąż kocha ją i uwielbia jej charakter. Dzięki temu artystka ma mnóstwo energii oraz czuje się zainspirowana i natchniona, aby jeszcze bardziej rozwijać swoją twórczość. To z pewnością dobrą wiadomość dla jej fanów, ponieważ niejednokrotnie zdarza się, że artyści po ślubie tracą – przynajmniej na jakiś czas – swoją twórczą pasję, a nawet wycofują się w cień, aby skupić się na życiu rodzinnym.

Zanim jednak wokalistka wyszła za mąż, pojawiały się częste plotki dotyczące rzekomego romansu między nią a liderem oraz założycielem zespołu Bue Cafe, Pawłem Rurakiem-Sokalem. Chociaż między nimi istniała dość znaczna różnica wieku, doniesienia mówiły, że spotykali się potajemnie, jednak zawsze oficjalnie zaprzeczali tym spekulacjom.

Czy Dominika Gawęda urodziła dziecko?

Para nie ma jeszcze dzieci, ale planuje je mieć w przyszłości. Dominika Gawęda nie jest jeszcze na to gotowa, jednak perspektywa macierzyństwa jest dla niej fascynująca. Czy Maciej Szczepanik ma dzieci? Gitarzysta zespołu Pectus nie posiada dzieci.

Dominika Gawęda — Instagram

Dominika Gawęda nie posiada swojego oficjalnego profilu na Instagramie. Natomiast bardzo aktywnie udziela się na profilu zespołowym Blue Café – @bluecafe.official.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł