Kim jest Kamila Szczawińska? [mąż, dzieci, wiek]

Instagram @kamilaszczawinska

Kamila Szczawińska to polska modelka, psycholog, a także influencerka. Pracowała dla światowych marek, takich jak choćby Chanel, Yves Saint Laurent czy Christian Dior. W 2008 roku zdecydowała się na zawieszenie kariery, na co wpływ miało głównie zmęczenie ciągłymi podróżami i samotność. Obecnie sporadycznie pojawia się na pokazach polskich projektantów.

Kamila Szczawińska — wiek i wykształcenie

Kamila Szczawińska urodziła się 20 września 1984 roku w Poznaniu. Jest córką Jolanty (terapeutki uzależnień i pracownika Monaru) i Piotra Szczawińskich. Pierwsze lata swojego życia spędziła w Rożnowicach i Jaraczu (województwo wielkopolskie).

Uczęszczała do Szkoły Podstawowej w Parkowie, a następnie do Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach. Kolejnym krokiem w edukacji Kamili Szczawińskiej było ukończenie Psychologii Klinicznej i Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Kamila Szczawińska — waga, wzrost, wymiary

Wymiary Kamili Szczawińskiej są następujące:

  • waga: około 65 kg,
  • wzrost: 178 cm,
  • biust: 84 cm,
  • talia: 61 cm,
  • biodra: 89 cm,
  • numer buta: 39.

Kamila Szczawińska — kariera w modelingu

Kariera Kamili Szczawińskiej zaczęła się, podobnie jak wielu innych znanych modelek, od przypadkowego dostrzeżenia przez osoby poszukujące nowych twarzy w świecie modelingu. Swoją profesjonalną drogę w branży rozpoczęła już w młodym wieku – miała wówczas zaledwie 17 lat. To właśnie wtedy, w roku 2001 nawiązała współpracę z poznańską agencją modelek. Od tego momentu je kariera nabrała rozpędu.

Po pewnym czasie od dołączenia do agencji Kmaila Szczawińska wzięła udział w prestiżowym pokazie mody. Bez wątpienia był to ważny moment w jej życiu, który skierował jej losy w kierunku międzynarodowej kariery. Po tym pokazie agentka, która dostrzegła jej potencjał, złożyła Kamili propozycję wyjazdu do Mediolanu. Młoda modelka z entuzjazmem przyjęła to wyzwanie i już wkrótce znalazła się na włoskiej ziemi.

Podjęcie decyzji o wyjeździe do Mediolanu nie było łatwe, jednak Kamila była gotowa stawić czoła nowym wyzwaniom. Jej determinacja i zaangażowanie sprawiły, że szybko zaadaptowała się w środowisku włoskiej mody. Wkrótce po przybyciu do Mediolanu, Kamila Szczawińska zaczęła zwracać na siebie uwagę znaczących graczy w branży. Jej naturalna uroda i profesjonalne podejście do pracy sprawiły, że szybko stała się rozpoznawalną postacią na międzynarodowej scenie modelingu.

Trzeba przyznać, że Kamila Szczawińska została natychmiast wrzucona w nurt głębokich wód modelingu. Już podczas swoich pierwszych występów na wybiegach, modelka prezentowała kreacje renomowanych marek takich jak Armani i Gucci, przyciągając uwagę swoją niezwykłą urodą. Po pewnym czasie postanowiła zmienić agencję, doskonale zdając sobie sprawę, że rozwijając swoją karierę, powinna również inwestować w edukację. Przedstawicielstwo w Poznaniu nie zapewniało jej takich możliwości.

Gdy znalazła odpowiedniego pracodawcę, nie tylko mogła kontynuować naukę, ale także nawiązała współpracę z kolejnymi, tym razem paryskimi gigantami świata mody. Jej kolejne występy odbywały się już dla marek takich jak Chanel, Christian Dior i Yves Saint Laurent. W Paryżu udało się jej także promować znane domy mody, w tym te należące do Kenzo, Ralpha Laurena i Marca Jacobsa.

Przygoda Kamili w świecie modelingu to inspirująca historia, w której młoda dziewczyna dzięki swojemu talentowi i wytrwałości osiągnęła spektakularny sukces. Jej początki w Poznaniu, pierwszy pokaz i odważna decyzja o wyjeździe do Włoch stanowią zaledwie początek barwnej kariery, która przyniosła jej uznanie na arenie międzynarodowej.

Kamila Szczawińska — programy rozrywkowe

W roku 2015 znana modelka wzięła udział w trzeciej edycji programu „Dancing with the Stars: Taniec z Gwiazdami”, zajmując w nim zaszczytne dziewiąte miejsce. Rok później, w 2016 roku, zobaczyliśmy ją także w programie „Agent Gwiazdy”, który emitowany był na antenie TVN. Ciekawostką jest fakt, że Kamila Szczawińska opuściła ten program już po trzecim odcinku, co stanowiło nie lada zaskoczenie dla wielu jej wiernych fanów.

Kamila Szczawinska — książka i blog

Po porzuceniu kariery modelki, Kamila Szczawińska zaczęła prowadzić bloga, którego głównym mottem stał się zdrowy tryb życia. W roku 2016 wydała także książkę kulinarną o tytule „Kuchnia dla całej rodziny”. W międzyczasie równolegle do swoich zainteresowań, Kamila zaangażowała się także w dziedzinę psychologii oraz wychowywania dzieci. Wszystko wskazuje na to, że te aktywności w pełni przypadły jej do gustu.

Kamili Szczawińska — mąż, dzieci

13 czerwca 2009 roku Kamila Szczawińska wzięła ślub, zaledwie po dwóch latach trwania związku z tajemniczym Piotrem. Niewiele wiadomo o mężczyźnie – była modelka mocno chroni prywatność tej kwestii. Para doczekała się trójki dzieci:

  • syna Julka, który przyszedł na świat w 2009 roku.
  • córki Karoliny, urodzonej w 2011 roku.
  • najmłodszej córki Zoji, która urodziła się w 2021 roku.

Gdy modelka urodziła dzieci, nie zrezygnowała z pracy na wybiegu. Cały czas łączy obowiązki zaangażowanej mamy z pracą w modelingu.

Jak miałam 18 lat i rozpoczynałam moją karierę modelki, to nigdy bym nie przypuszczała, że 20 lat późnej wciąż, będę tak pracować i że będę chodzić po wybiegu na równi z dziewczynami 2 razy młodszymi ode mnie! Po raz kolejny przekonałam się, że wiek to stan umysłu i że nawet w takim zawodzie, skupionym głównie na wyglądzie, jest miejsce na kobiety i mężczyzn w każdy wieku! – wyznała niedawno.

Kamila Szczawińska — Instagram

Była modelka aktywnie uczestniczy w mediach społecznościowych. Już od kilku lat zarządza swoim kontem na Instagramie, które śledzi 91,5 tysięcy osób. Na jej profilu @kamilaszczawinska dominują głównie fotografie z życia rodzinnego (raczej obecności męża), a także materiały związane z jej rolą influencerki.

Gdzie mieszka Kamila Szczawińska?

Przez trzy lata Kamila Szczawińska mieszkała w Hiszpanii, a w 2021 roku wraz z rodziną osiedliła się w Berlinie.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł