Kim jest Karolina Gorczyca? [dzieci, mąż, filmy]

Instagram @karolinagorczyca_official

Karolina Gorczyca jest jedną z najzdolniejszych i najpiękniejszych polskich aktorek. Zagrała m.in. w filmach: „Miłość na wybiegu”, „Ostatnia akcja”, „Skrzydlate świnie” i „Huśtawka”.

Ile ma lat Karolina Gorczyca?

Karolina Gorczyca urodziła się 14 marca 1985 roku w Biłgoraju, w województwie lubelskim. Nie ma aktorstwa w genach – jej mama była ekspedientką w sklepie, a tata jeździł po całej Europie ciężarówką.

Karolina Gorczyca — wzrost

Według informacji, które można znaleźć w internecie, Karolina Gorczyca ma 172 cm wzrostu.

Karolina Gorczyca — wykształcenie

Teatrem zainteresowała się już w szkole podstawowej, kiedy spotkała Alicję Jachiewicz i Stefana Szmidta, doświadczonych aktorów Teatru Polskiego w Warszawie. Zainspirowana ich talentem i pasją do sztuki teatralnej, postanowiła razem z kilkoma swoimi rówieśnikami założyć pierwszą w Biłgoraju grupę teatralną o nazwie „Wyindywidualizowani”. W ramach tej amatorskiej grupy wystawiali spektakle i podróżowali po malowniczym Roztoczu, zarażając lokalną społeczność miłością do teatru.

Równocześnie z działalnością w teatrze, Karolina Gorczyca uczęszczała na lekcje tańca współczesnego, co pozwalało jej rozwijać umiejętności ruchowe i ekspresję sceniczną.

Z biegiem czasu jej talent i zaangażowanie zaowocowały przyjęciem na Wydział Aktorski PWST w Krakowie, gdzie doskonaliła swoje umiejętności aktorskie. Po ukończeniu studiów w 2008 roku Karolina Gorczyca rozpoczęła profesjonalną karierę aktorską, zdobywając uznanie zarówno na deskach teatru, jak i w świecie filmu i telewizji. Jej talent, wyraziste kreacje i wszechstronność aktorska przyciągnęły uwagę widzów i krytyków, czyniąc ją jedną z cenionych polskich aktorek.

W jakich filmach grała Karolina Gorczyca?

Pod koniec drugiego roku studiów, aktorka zagrała swoją pierwszą zagraniczną rolę w perskim filmie zatytułowanym „Die of Love”. Pomimo tego, że musiała poradzić sobie w nieznajomym języku perskim, przeszkody nie stanowiły dla niej barierą. Spędziła blisko dwa miesiące w Teheranie, gdzie miała okazję poznać kulturę, historię kraju oraz nauczyć się języka perskiego. Rok później, otrzymała propozycję zagrania w przedstawieniu teatralnym „Biesy” w krakowskim Teatrze STU, gdzie nadal występuje do dziś.

Jej debiut na dużym ekranie nastąpił w filmie „Korowód” (2007), którego reżyserem był jej szkolny profesor Jerzy Stuhr. Wkrótce potem zagrała w kolejnych filmach fabularnych, takich jak „Pora mroku” w reżyserii Grzegorza Kuczeriszki oraz „Ostatnia akcja” u boku Jana Machulskiego. Wzięła także udział w serialu telewizyjnym o nazwie „Twarzą w twarz” oraz wystąpiła w spektaklu teatralnym „Góra góry” w reżyserii Pawła Woldana.

Następnie zaczęły napływać kolejne propozycje związane z filmem i telewizją. Rok 2009 okazał się niezwykle owocny w karierze artystycznej Kroliny Gorczycy, gdyż zagrała w kilku produkcjach filmowych, takich jak „Zdjęcie”, romantyczna komedia „Miłość na wybiegu”, „Ostatnia akcja”, „Skrzydlate świnie” oraz „Huśtawka”.

Gorczyca nie ogranicza się tylko do filmu i z powodzeniem występuje również w polskich serialach. Widzowie mieli okazję oglądać ją w takich produkcjach jak „Szadź”, „Sprawiedliwi”, „Usta Usta”, „Majka”, „Czas honoru”, „Twarzą w twarz” oraz „Na dobre i na złe”.

Aktorka użyczyła także swojego głosu w grze komputerowej „Tomb Raider” jako główna bohaterka, Lara Croft.

Kto jest mężem Karoliny Gorczycy?

Aktorka nie jest mężatką. Do grudnia 2013 roku Karolina Gorczyca była związana z aktorem Wojciechem Zielińskim, z którym ma córkę Marię. Ile lat ma córka Karoliny Gorczycy? Maria ma 12 lat.

Od 2016 roku jej partnerem jest Krzysztof Kostecki, z którym aktorka ma syna Henryka, który urodził się 16 czerwca 2018 roku.

Karolina Gorczyca stara się chronić swoje życie prywatne, unika ścianek i kolorowej prasy.

Karolina Gorczyca — gdzie mieszka?

Aktorka aktualnie mieszka w Warszawie. W 2018 roku kupiła dom na Saskiej Kępie.

Karolina Gorczyca — Instagram

Aktorkę można znaleźć na Instagramie, gdzie prowadzi konto pod nazwą @karolinagorczyca_official. Aktorka udziela się tutaj bardzo aktywnie. Na jej profilu, który obserwuje już 68,4 tysiąca użytkowników tego serwisu, najczęściej można zobaczyć zdjęcia promujące nowy film, sesje zdjęciowe, a także kilka prywatnych fotografii, w których możemy poznać artystkę od innej strony.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł