Kim jest Karolina Sawka [wiek, partner, W pustyni i w puszczy]

Karolina Sawka jako 8-latka wcieliła się w rolę Nel w ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza W pustyni i w puszczy. Potem na wiele lat zniknęła z mediów. Czym Karolina Sawka zajmowała się przez dwie dekady po premierze znanej produkcji?

Ile ma lat Karolina Sawka?

Karolina Sawka urodziła się 15 grudnia 1991 roku w Szczecinie. Jest córką Ewy Sawki, witrażystki i Henryka Sawki, który jest rysownikiem i satyrykiem. Ma brata Jakuba.

Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego – studiowała tam w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych. Potem wybrała się na studia aktorskie do Łodzi, które ukończyła w 2018 roku.

Karolina Sawka — W pustyni i w puszczy

Ponad 20 lat Karolina Sawka temu wcieliła się w rolę Nel w ekranizacji powieści W pustyni i w puszczy. Na castingu pokonała 5 tysięcy kandydatek. Produkcja szybko stała się ogromnym hitem, nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Za swoją grę aktorską otrzymała m.in. nagrodę na Giffoni Film Festival we włoskim mieście Giffoni.

Pomimo ogromnego sukcesu W pustyni i w puszczy oraz dużej rozpoznawalności, jaka szła za występem w produkcji, Karolina Sawka po roli Nel nie rozpoczęła kariery dziecięcej gwiazdy. Była to decyzja jej rodziców, którzy obawiali się niebezpieczeństw, jakie może nieść dla młodej dziewczyny show-biznes.

Uznali, że powinnam skupić się na nauce i 'normalnym’ dzieciństwie. Postanowili, że gdy dorosnę, to sama ocenię, czy występ w filmie był tylko jednorazową przygodą, czy chcę iść w stronę aktorstwa – powiedziała aktorka w wywiadzie dla serwisu natemat.pl.

Karolina Sawka — kariera

Karolina Sawka przez wiele lat nie myślała o aktorstwie, jednak w pewnym momencie dawna pasja odżyła i zdecydowała, że chce zdawać do szkoły aktorskiej.

Na deskach teatru zadebiutowała jeszcze przed ukonczeniem studiów. W 2015 roku zagrała w spektaklu Spadając, który odbył się w Centrum Kultury Niezależnej Teatr Szwalnia Łódź. W 2016 roku zagrała w sztuce Wywiad, którą wyreżyserował Waldemar Zawodziński. Od 2017 roku występowała w dramacie Jabłko w reż. Artura Barcisia w Teatrze Żelaznym w Katowicach.

W 2018 roku wystąpiła w kolejnych dwóch spektaklach: Pijani Iwana Wyrypajewa w Teatrze Współczesnym w Szczecinie w reż. Norberta Rakowskiego i Nerwica natręctw w reż. Artura Barcisia. W 2020 roku występowała w sztuce Między łóżkami.

W ostatnich latach zaczęła się jednak również regularnie pojawiać na ekranie. Mogliśmy ją zobaczyć m.in. w filmach Kontrasty oraz Soyer. W 2018 roku dołączyła do obsady M jak miłość, gdzie przez rok wcielała się w rolę Kaliny Marczewskiej. Obecnie pojawia się w serialu Papiery na szczęście.

W 2001 roku Karolina Sawka została uhonorowana tytułem Ambasadorki Szczecina.

Karolina Sawka — partner

Karolina Sawka związana była z Mateuszem Rzeźniczakiem, aktorem znanym z seriali takich jak Powidoki, Miasto 44 oraz Barwach szczęścia. Łączono ją takze z Maciejem Musiałowskim, który zagrał m.in. główną rolę w filmie Jana Komasy Sala Samobójców. Hejter. Na chwilę obecną nie wiadomo jednak, czy aktorka jest z kimś w związku.

Gdzie mieszka Karolina Sawka?

Karolina Sawka żyje na walizkach. Często wraca do rodzinnego Szczecina, ale uwielbia uciekać do jednego miejsca – Beskidu Niskiego.

Karolina Sawka — Instagram

Karolina Sawka chwilami ze swojego życia dzieli się za pośrednictwem profilu na Instagramie @sawkowska, gdzie aktualnie obserwuje ją ponad 31 tysięcy osób. Można tu zobaczyć m.in. relacje z jej teatralnych tras. Jak wynika z Instagrama, do największych pasji aktorki należą podróże, jazda konna oraz produkcja własnych wyrobów ceramicznych.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł