Kim jest Katarzyna Chorzępa? [wiek, dzieci, Instagram]

Katarzyna Chorzępa to polska aktorka, która od 2003 roku gra w serialu „Na Wspólnej”, gdzie wciela się w rolę Elizy Cieleckiej. Wystąpiła również w filmach „Bokser” i „Studniówk@”. Na co dzień pojawia się na deskach teatru „Kwadrat” i krakowskiego teatru „Variete”.

Katarzyna Chorzępa — wiek, wzrost, wykształcenie

Katarzyna Chorzępa urodziła się 24 września 1988 roku, zatem w 2023 roku skończy 35 lat. Pochodzi z Rzeszowa. Aktorka mierzy 169 cm wzrostu.

W 2015 roku ukończyła aktorstwo dramatyczne w Wyższej Szkole Komunikacji i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia w Warszawie.

Katarzyna Chorzępa — kompleksy

W wywiadzie udzielonym Plejadzie aktorka wyznała, że kiedy była nastolatką walczyła z różnymi kompleksami.

Byłam jako nastolatka bardzo chuda, to był mój największy kompleks. Czułam się mało kobieca. Dziś jest trochę odwrotnie, bardzo muszę uważać, ile jem, aby utrzymać moją figurę. Tęsknię za czasami, kiedy mogłam wszystko jeść bez konsekwencji. Obecnie nie mam kompleksów dotyczących wyglądu, ale kosztuje mnie to dużo kontroli nad tym, co jem oraz jak dużo czasu spędzam na treningu.

Katarzyna Chorzępa — kariera

Katarzyna Chorzępa od ponad dziesięciu lat gra w serialu „Na wspólnej”, gdzie wciela się w postać Elizy Cieleckiej, ukochanej Jarosława Berga (w tej roli Wojciech Rotowski), najstarszego syna Bogdana (Wojciech Brzeziński). Para wychowuje wspólnie dwójkę adoptowanych dzieci.

Zanim pojawiła się w serialu TVN, widzowie mogli oglądać ją np. w kilku odcinkach „M jak miłość”. Zagrała także epizodyczne role w wielu polskich serialach, między innymi w „M jak miłość”, „Barwy szczęścia”, „Na dobre i na złe”, czy „O mnie się nie martw”. Jednak dopiero rola w serialu TVN zapewniła jej rozgłos.

Aktorka nie ukrywa, że od lat zmaga się z problemami w branży. Nie chodzi tu raczej o brak propozycji, ale o fakt, że niektórzy nie traktują jej jako zawodowej aktorki. Wszystko dlatego, że ukończyła prywatną, a nie państwową szkołę.

Nikt raczej nie zadaje sobie trudu zorientowania się, ile ciężkiej pracy, trudu i jaka drogę przeszłam. Z góry jest założenie: „Nie skończyłaś szkoły państwowej – jesteś amatorką”. Gdy już uda mi się dostać rolę po tych wszystkich trudach i zmaganiach, czuję się, jakbym zdobyła Mount Everest. (śmiech) Myślę, że moją najmocniejszą stroną jest radość bycia na scenie i zaangażowanie.

Obecnie Katarzyna Chorzępa związana jest w warszawskim teatrem Kwadrat. Rozpoczęła także współpracę z krakowskim Variete – gra w wystawianej przez teatr sztuce „Tylko bez seksu, proszę” w reżyserii Janusza Szydłowskiego.

Na deskach teatru zadebiutowała w teatrze IMKA u boku Tomasza Karolaka, a przy okazji pierwszej roli musiała pokazać się przed publicznością praktycznie nago.

Pamiętam moje pierwsze spotkanie z profesjonalną sceną. Od razu zostałam rzucona na głęboką wodę, musiałam się całkiem rozebrać. Grałam kelnerkę zakochaną w pisarzu, którego grał Tomek Karolak. Jeszcze bardziej mnie stresowało, że z taką gwiazdą w połowie spektaklu gram scenę w łóżku całkiem naga. Stres był ogromny, ale – jak to mówią – pierwszy raz jest najgorszy. (śmiech) Z czasem do tego przywykłam, a dziś już tak bardzo mnie to nie stresuje – wyznała w rozmowie z Plejadą.

Katarzyna Chorzępa — Instagram

Aktorka prowadzi konto na Instagramie – można ją tam znaleźć pod nazwą @katarzynachorzepa. Aktualnie jej profil obserwuje 32,5 tysiąca użytkowników tego serwisu.