Kim jest Katarzyna Ucherska? [wiek, kariera, Twoja Twarz Brzmi Znajomo, Instagram]

Katarzyna Ucherska to aktorka, którą można zobaczyć w wielu polskich filmach, serialach oraz produkcjach animowanych. To jednak niejedyne osiągnięcia w jej karierze. Co jeszcze wiadomo o artystce?

Katarzyna Ucherska – wiek, wzrost

Katarzyna Ucherska urodziła się 7 października 1992 roku w Nowym Sączu. Według nieoficjalnych informacji aktorka mierzy 1.60 cm wzrostu.

Katarzyna Ucherska – wykształcenie

Katarzyna Ucherska jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, którą ukończyła w 2016 roku.

Na XXXIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi otrzymała specjalne wyróżnienie za swój występ dyplomowy w spektaklu pod tytułem Mistrz i Małgorzata w reżyserii Waldemara Raźniaka, w którym wcieliła się w Józefa Stalina.

Katarzyna Ucherska – dzieci, mąż

Katarzyna Ucherka mocno chroni swoje życie prywatne dlatego nie są znane informacje na temat jej członków rodziny, jak i partnera. 

Katarzyna Ucherska – Na Wspólnej, role

Swój serialowy debiut Katarzyna Ucherska zaliczyła jeszcze na długo przed ukończeniem szkoły teatralnej, czyli pod koniec lat 90. W polskiej telenoweli Klan wcieliła w Julkę Nowik, czyli córkę Arkadiusza Nowika. Następnie zagrała nieśmiałą Olye w serialu Dziewczyny ze Lwowa. W 2012 roku aktorka pojawiła się także w hitowej produkcji Polsatu, Przyjaciółki, gdzie wcieliła się we fryzjerkę, Kingę.

Większość widzów może kojarzyć z roli w serialu Na Wspólnej, w którym od 2019 roku wciela się w polonistkę, Dagmarę Świerszczek. Gościnnie pojawiała się także w innych popularnych serialach, m.in. Ojciec Mateusz, Na dobre i na złe oraz M jak miłość.

Katarzyna Ucherska może się pochwalić również licznymi projektami związanymi z dubbingiem oraz teatrem. Aktorka udzielała głosu postaciom w animacjach i zagranicznych produkcjach takich jak:

  • Zamiana
  • Spider-Man: Homecoming
  • Mako Mermaids: Syreny z Mako
  • Dziewczyna poznaje świat
  • Nikki
  • Sofia
  • Backstage
  • Legendy
  • Ashley Garcia: Genialna i zakochana
  • Pora na przygodę: Odległe krainy

W 2022 roku Katarzynę Ucherską można było oglądać na deskach warszawskiego Teatru Kamienica. Artystka od stycznia 2016 roku współpracuje także z teatrem Ateneum.

Katarzyna Ucherska – Twoja twarz brzmi znajomo

Aktorka wzięła udział w 17. edycji programu, Twoja twarz brzmi znajomo. Oprócz niej udział w rywalizacji wezmą także Michał Milowicz, Kasia Wilk i Janusz Radek. Po dziewięciu odcinkach dotarła do finału, w którym zajęła czwarte miejsce.

Katarzyna Ucherska — Instagram

Oficjalny profil Katarzyny Ucherskiej na Instagramie można znaleźć pod nazwą @katarzyna_ucherska. Aktualnie jej profil obserwuje 17,4 tysiąca użytkowników tego serwisu. Aktorka dzieli się na nim zdjęciami z prywatnego życia oraz zza kulis projektów zawodowych.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł