Kim jest Katarzyna Zawadzka? [wiek, partner, Instagram]

Instagram @katarzyna__zawadzka

Katarzyna Zawadzka to utalentowana polska aktorka, aktywna w branży od 2003 roku. Występuje zarówno na „szklanym ekranie” w licznych filmach oraz serialach, jak i na deskach teatru, gdzie gra w rozmaitych spektaklach i sztukach.

Ile lat ma Katarzyna Zawadzka?

Katarzyna Zawadzka urodziła się w 1984 roku, ma zatem 39 lat. Wychowywała się w niewielkiej miejscowości o nazwie Dygowo, która położona jest koło Kołobrzegu.

Urodziłam się nad morzem. Jestem w jakiś niewytłumaczalny sposób z tym morzem powiązana. Pierwsze randki, pierwsze miłości, pierwsze uniesienia. Bardzo ważne miejsce, które na pewno mnie ukształtowało – opowiada w wywiadzie dla Dzień dobry TVN.

Katarzyna Zawadzka — wykształcenie, rodzice, zainteresowania

Utalentowana aktorka jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Wydział Aktorski ukończyła w 2012 roku. Jej rodzice to Dorota Zawadzka oraz Marek Zawadzki, który od 2002 roku pełni funkcję wójta gminy Dygowo

Można powiedzieć, że kariera aktorska Katarzyny Zawadzkiej narodziła się już w szkole podstawowej.

Pierwsze marzenia o byciu aktorką zaczęły się rodzić w szkole. To za sprawą kabaretu, który powołał do życia mój ojciec. Tata był moim wychowawcą od klasy czwartej do ósmej – opowiadała w wywiadzie dla Dzień dobry TVN.

Aktorka trenowała także strzelanie z łuku i aktywnie udzielała się w zespole tańca „Algi” w Kołobrzegu, w którym tańczyła 14 lat.

W jakich filmach grała Katarzyna Zawadzka?

Największą popularność przyniosły aktorce dwie role: Anny w filmie dramatycznym „W imieniu diabła” oraz Zuzy w „Listach do M. 3”. Za ten pierwszy w 2011 roku otrzymała prestiżową nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za debiut aktorski i rolę. To właśnie wtedy zrobiło się o niej naprawdę głośno i tak pozostało już przez kolejne lata.

Katarzyna Zawadzka wystąpiła także w takich produkcjach, jak „Królowa chmur”, „Chce się żyć”, „Baczyński”, „Performer”, „Siostry”, „Na dobre i na złe”, „Banksterzy”, „Prawo Agaty”, „Bez tajemnic”, „Ojciec Mateusz”, „Faceci do wzięcia”, „Komisarz Alex”, „Bad Boy”, „Tancerze” i „Mecenas Porada”.

Aktorka jest również mocno związana z teatrem. Wystąpiła w takich sztukach teatralnych, jak „Antygona”, „Tartuffe”, „Hamlet”, „Krakowskie wędrowanie”, „Kobieta z przeszłości”, „Mazepa”, „Śmierć i zmartwychwstanie świata”, „Frankenstein” oraz „Wanda”. Katarzyna Zawadzka występiła także w spektaklu Teatru Telewizji „Krzywy domek”. Oprócz tego jest powiązana m.in. z Narodowym Starym Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, warszawskim Teatrem Polskim, Bałtyckim Teatrem Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie czy też Teatrem Syrena w Warszawie.

Katarzyna Zawadzka — partner

Z uwagi na to, że aktorka mocno chroni swoją prywatność i nie dzieli się z mediami wszystkimi informacjami na temat codziennego życia, nie wiadomo, czy aktualnie jest w związku. Wcześniej związana była z Wojciechem Mazolewskim, który jednak postanowił powrócić do swojej dawnej miłości – Mai Sablewskiej.

Katarzyna Zawadzka — Instagram

Katarzynę Zawadzką można odnaleźć na Instagramie, gdzie prowadzi konto @katarzyna_zawadzka. Aktualnie obserwuje ją już ponad 42,3 tysięcy użytkowników. Jej fani mogą podziwiać na zdjęciach m.in. ulubione stylizacje aktorki, a także jej relacje z podróży i wycieczek. Z profilu aktorki łatwo także wywnioskować, że jest wielką miłośniczką zwierząt.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł