Kim jest Klaudia Tołłoczko? [wiek, Instagram, nawrócenie]

Zdjęcie Instagram @tolloczko.klaudia

Klaudia Tołłoczko, jedna z najpopularniejszych ring girls i modelek w Polsce, przed laty pozowała w rozbieranych sesjach zdjęciowych. Podążała za sławą i pieniędzmi, które jednak nie dawały jej szczęścia. Wszystkie się zmieniło, kiedy modelka się nawróciła. Dziś mówi Bóg daje mi wszystko, czego potrzebuję. Obecnie ewangelizatorka oraz dietetyk biblijny. Prowadzi blog Boskadieta.com.

Klaudia Tołłoczko — kariera w modelingu

Klaudia Tołłoczko pracę w modelingu rozpoczęła w wieku szesnastu lat. Pierwsza sesja zdjęciowa była na tyle udana, że nastolatka zaczęła otrzymywać bardzo dobrze płatne zlecenia komercyjne od znanych marek. Utrzymywała się z nich przez cztery lata. Jej zdjęcia nierzadko były pikantne i seksowne, co przełożyło się na ogromne grono jej fanów. W wieku niespełna 20 lat miała na Instagramie konto, które obserwowało prawie pół miliona osób. Spora rozpoznawalność sprawiła, że Tołłoczko wystąpiła w rozbieranej sesji dla popularnego magazynu dla mężczyzn – CKM. Przez lata można ją było także oglądać podczas wielu gal sportów walki, gdzie występowała jako ring girl.

Klaudia Tołłoczko — choroba

Karierę Klaudii Tołłoczko przerwała choroba – zdiagnozowano u niej grzybicę ogólnoustrojową narządów wewnętrznych i neuroboreliozę, która spowodowana była prawdopodobnie mocno imprezowym trybem życia. To jednak nie było wystarczające, by przestać. Alkohol i narkotyki były w jej życiu na porządku dziennym.

Ja pomimo dopustu tej choroby nie chciałam wrócić do Boga, bo po prostu tak bardzo mnie ten świat pochłonął, te pieniądze, to dobre życie, ta lekkość w tym wszystkim – wspominała w programie „Obgadane”.

Po jednej z imprez Tołłoczko wylądowała w szpitalu, niestety lekarze nie byli w stanie jej pomóc. Choroba okazała się na tyle poważna, że modelka zaczęła szukać pomocy u Pana Boga. Odkryła wtedy także moc diety biblijnej, dzięki której zastosowaniu zaczęła wracać do zdrowia.

Dieta biblijna pomaga oczyścić zarówno ciało, jak i ducha. Gdy nie radzimy sobie z emocjami, często zamiast oddać je Panu Bogu, co byłoby dla nas uzdrawiające, sięgamy po jedzenie: przetworzone, niezdrowe. Decydując się zaś na dietę biblijną, otwieramy się na działanie samego Boga. Będąc na diecie biblijnej nie „zajadamy” naszych emocji, nieuleczonych traum, duchowych ran, w związku z tym one odkrywają się przed nami – wyjaśnia.

Klaudia Tołłoczko wierzy, że pomogła jej w tym także modlitwa.

Choroba nie była jedynym cierpieniem, które w tym czasie doświadczyła. Niedługo po tym, jak modelka zachorowała, zmarł jej wujek, Paweł, którego traktowała jak brata. Dzieliła ich bowiem niewielka różnica wieku. Był to młody, zdrowy mężczyzna, który nigdy na nic nie chorował. Któregoś dnia po prostu zasnął i już się nie obudził, nastąpiło zatrzymanie akcji serca. Jego śmierć mocno wstrząsnęła kobietą.

Jak ja zobaczyłam na pogrzebie tę otwartą trumnę, jego ciało i taką miałam refleksję z całego swojego życia. Tak sobie pomyślałam: „kurczę, Klaudia, co ty robisz, chorujesz, ledwo funkcjonujesz, jesteś kilka razy w tygodniu w szpitalu z zatruciem krwi” i tak właśnie przyszedł ten moment, że zgięłam te kolana po tych kilku latach odłączenia od Boga i powiedziałam: „Boże, przyjdź do mnie – opowiadała w programie „Obgadane” modelka.

Klaudia Tołłoczko — przemiana

Po powrocie do zdrowia Tołłoczko zrezygnowała z rozbieranych sesji. Zaczęła życie w czystości, codziennie się modli. Próbowała także namówić ukochanego, by nawrócił się wraz z nią, czuła jednak, że zmusza go do czegoś wbrew jego woli, więc się rozstali. Tym samy Klaudia zrezygnowała z mieszkania w luksusowym apartamencie oraz luksusowych wakacji. Jak jednak podkreśla, wcale tego nie żałuje.

Nigdy w życiu nie zamieniłabym obecnego życia na to, co było kiedyś, za żadne pieniądze mimo tego, że w tym momencie zarabiam może jedną piątą tego, co kiedyś.

Klaudia Tołłoczko — Instagram

Klaudia Tołłoczko nadal udziela się na Instagramie, ale na zupełnie innych zasadach. Na jej profilu @tolloczkoklaudia_ nie zobaczymy już nagości i wyzywających sesji. Może dlatego większość dotychczasowych fanów opuściła jej konto – aktualnie Klaudię obserwuje 15,5 tysiąca użytkowników tego serwisu.