Kim jest Magda Łucyan? [wiek, mąż, dziecko]

Instagram @magda_lucyan

Magda Łucyan to dziennikarka stacji TVN24 i Faktów TVN. Jest także autorką książek Powstańcy i Dzieci Getta oraz współautorką materiału Taka twoja uroda opowiadającego o cierpieniu kobiet zmagających się z endometriozą. Co wiadomo na temat jej życia zawodowego i prywatnego? Prezentujemy najważniejsze informacje.

Magda Łucyan — wiek, wykształcenie

Magda Łucyan przyszła na świat w 27 grudnia 1991 w Warszawie. Jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim (studia licencjackie ukończone w 2013 roku).

Magda Łucyan — kariera dziennikarska

Przygodę z dziennikarstwem Magda Łucyan rozpoczęła już w liceum. W 2008 roku odbywała praktyki wRadiu Zet i tu także, tuż po maturze zaczęła pracę jako reporterka polityczna. Po dwóch latach jeszcze w czasie studiów, przeniosła się telewizyjnej stacji TVN i dołączyła do zespołu Faktów. Początkowo pracowała jako asystentka reportera, rok później przygotowywała już materiały do głównego wydania programu. Była wówczas najmłodszą reporterką w zespole.

Obecnie Magda Łucyan należy do grona najbardziej rozpoznawalnych reporterek. Od początku kariery zajmuje się ważnymi tematami społeczno-politycznymi, przygotowując codzienne materiały. Jest m.in. autorką cyklu programów telewizyjnych Obóz, Getto, Sierpień ’80, które były rozmowami o powstaniu warszawskim, powstaniu w getcie warszawskim i Sierpniu ’80. Od 2021 roku prowadzi program Rozmowy o końcu świat.

Magda Łucyan — książki

W 2019 roku Magda Łucyan wydała książkę Powstańcy. Ostatni świadkowie walczącej Warszawy. Jest to zapis jej wywiadów z powstańcami warszawskimi, które ukazywały się na antenie stacji TVN 24 z okazji 74 rocznicy wybuchu powstania. W 2021 roku ukazała się druga publikacja Dzieci getta. Ostatni świadkowie zagłady.

Za cykl wywiadów Obóz. Rozmowy Magdy Łucyan z byłymi więźniami obozu KL Auschwitz-Birkenau została w 2019 roku laureatką MediaTorów w kategorii ObserwaTOR. Była także finalistką konkursu BohaterONy 2019 w kategorii dziennikarz.

Magda Łucyan — mąż, choroba, dziecko

W 2019 roku Magda Łucyan wyszła za mąż. Uroczystość odbyła się w Pałacu Rozalin pod Warszawą, a wśród gości nie zabrakło gwiazd TVN-u. Ponieważ dziennikarka chroni swoją prywatność, nie wiadomo, czym zajmuje się jej mąż Piotr, z którym zresztą dość rzadko pojawia się na wspólnych w swoich mediach społecznościowych.

13 lutego 2022 roku Magda Łucya nogłosiła, że jest w ciąży. Wiadomość o powiększeniu rodziny przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Uploading do wersji 3.0 – napisała pod wspólnym zdjęciem z mężem.

Dziennikarka bała się, że nie zajdzie w ciążę. Wszystko przez to, że po kilkunastu latach leczenia usłyszała, że choruje na endometriozę. Przeszła operację, jednak zabieg nie przyniósł poprawy.
Dopiero druga operacja naprawiła zaniedbania wcześniejszego leczenia. Stan zdrowia Magdy Łucyan poprawił się na tyle, że kobieta doczekała się upragnionego dziecka. Przeżyte doświadczenia zainspirowały ją do nakręcenia reportażu Taka twoja uroda traktującego o kobietach zmagających się z endometriozą.

13 lutego 2022 roku, dzień przed Walentynkami, dziennikarka ogłosiła, że została mamą.

Mała T. – napisała pod zdjęciem ukazującym maleńkie stópki dziecka. Na jej Instagramie od razu posypały się dziesiątki gratulacji.

Oh jak pięknie i cudownie. Love is in the air – napisał prowadzący Dzień Dobry TVN Damian Michałowski.

Wszystkiego najwspanialszego dla Was – dodała modelka Karolina Malinowska.

Magda Łucyan — Instagram

Magda Łucyan prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @magda_lucyan. Na dzień dzisiejszy jej profil obserwuje 26,7 tysiąca osób. Ze swoimi obserwatorami dzieli się głównie zdjęciami związanymi z jej pracą, sporadycznie dodaje też prywatne fotografie, w szczególności te z podróży.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł