Kim jest Maja Strzelczyk? [wiek, partner, Instagram]

Instagram @maja_strzelanina

Maja Strzelczyk to dziennikarka sportowa, obecnie związana ze stacją Canal + Sport. Jednym z jej największych atutów jest doskonała znajomość języka hiszpańskiego. Zna też angielski, włoski i francuski. Co wiadomo o jej karierze i życiu prywatnym?

Ile lat ma Maja Strzelczyk?

Maja Strzelczyk urodziła się 15 listopada 1991 roku w Kolbuszowej. Jej ojcem jest Zbigniew Strzelczyk, dyrektor Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej.

Jako nastolatka grała w piłkę nożną na pozycji napastniczki w drugoligowej drużynie MUKS Sokół Kolbuszowa Dolna. Przygodę z zespołem zakończyła po maturze. Uprawiała też tenis i badminton.

Dziennikarka kocha muzykę i marzy o nagraniu płyty.

Bardzo lubię śpiewać i przede wszystkim słuchać muzyki. Razem z moją dwójką przyjaciół zaplanowaliśmy sobie, że to już, nagrywamy tę płytę teraz. „My ci robimy muzę, ty śpiewasz, jak zarobimy milion to jedziemy zagranicę” – taki jest plan. Powstało już kilka numerów, kilka tekstów, tylko wciąż nie biorę tego do końca na poważnie. „Dobra, fajnie, może kiedyś”. Przyjdzie taki dzień, że się zbiorę. Niekoniecznie musi wyjść z tego płyta, to w ogóle nie o to chodzi. Ale by w ogóle coś z robić z energią i pomysłami, które mamy – zdradziła w wywiadzie dla Weszło.com.

Maja Strzelczyk — kariera

Zaraz po maturze trafiła do telewizji Orange Sport. Jej niewątpliwym atutem okazała się znajomość języka hiszpańskiego, którego uczyła się już od podstawówki i kontynuowała, studiując filologię hiszpańską. Po krótkiej rozmowie kwalifikacyjnej z ówczesnym szefem stacji zaproponowano jej współpracę.

Po jakimś czasie rozpoczęła pracę dla Ekstraklasa Live Park, którą ostatecznie zamieniła na Canal+ Sport. Debiut w stacji zaliczyła podczas meczu naszej piłkarskiej Ekstraklasy: Wisły Kraków oraz Jagiellonii Białystok. Widzowie od razu ją pokochali, szczególnie przypadła im do gustu jej wyjątkowa barwa głosu.

Maja Strzelczyk przeprowadza głównie wywiady wokół meczów PKO BP Ekstraklasy, często z hiszpańskojęzycznymi zawodnikami. Rozmawiał m.in. z Marcosem Senna, Giuseppe Rossi czy Santim Cazorla. Prowadzi także programy studyjne oraz różne wydarzenia sportowe, m.in.Galę Ekstraklasy.

W sierpniu 2019 roku Maja Strzelczyk dołączyła do Weszło FM, gdzie prowadziła m.in. poranną audycję Dwójka bez sternika. Współpracę z radiem zakończyła w 2021 roku, tłumacząc to rozwojem i kolejnymi zawodowymi wyzwaniami.

Gdybym mogła to wszystko połączyć, to na pewno bym nie odeszła NIGDY!!! 🙂 ale los podsunął mi pod nos nowe możliwości, a ja owym nosem poczułam wyzwania, rozwój i kolejne wspaniałe przygody – stwierdziła Strzelczyk na Twitterze, nie podając dalszych szczegółów.

Maja, dzięki za wszystko. Dużo się od Ciebie nauczyliśmy. To było fajne, inspirujące ponad półtora roku. Powodzenia! – napisał do niej Kamil Gapiński, redaktor naczelny Weszło FM.

Dziennikarka współpracowała także z Betfanem, prowadząc na ich youtubowym kanale program Pogadajmy o typach. Obecnie można usłyszeć ją od poniedziałku do piątku w porannej audycji Newonce.radio Bolesne Poranki.

Maja Strzelczyk — życie prywatne

Maja Strzelczyk przez kilka lat związana była z Mateuszem Cetnarskim (reprezentantem Polski w piłce nożnej), który również pochodzi z Kolbuszowej. Jej kolejnym partnerem również był piłkarz, ale nie dziennikarka nie zdradziła nigdy jego nazwiska. Nie wiadomo też, czy ten związek nadal trwa.

Maja Strzelczyk — Instagram

Jeśli interesujesz się życiem prywatnym Mai Strzelczyk, zajrzyj na jej Instagrama. Dziennikarka prowadzi ta konto o nazwie @maja_strzelanina. Aktualnie jej profil obserwuje 25,3 tysiąca użytkowników tego serwisu.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 3.3 / 5. Liczba głosów 4

Bądź pierwszy i oceń artykuł