Kim jest Reni Jusis? [partner, dzieci, wiek]

Instagram @renijusisofficial

Reni Jusis to polska piosenkarka i autorka tekstów, której hitowy kawałek „Zakręcona” śpiewała dawniej cała Polska. Dzięki swojemu charakterystycznemu głosowi, niepowtarzalnemu stylowi i odważnym tekstom, szybko zdobyła uznanie wśród słuchaczy i krytyków.

Jak się naprawdę nazywa Reni Jusis?

Prawdziwe imię i nazwisko Reni Jusis brzmi Renata Makowiecka-Jusis.

Ile lat ma Reni Jusis?

Reni Jusis urodziła się 29 marca 1974 w Koninie, co oznacza, że aktualnie ma 49 lat.

Reni Jusis — wykształcenie

Przygoda Reni Jusis z muzyką rozpoczęła się w bardzo młodym wieku. Gdy miała siedem lat, zaczęła naukę w szkole muzycznej w klasie fortepianu. Następnie ukończyła liceum w klasie rytmiki, a później w 1998 roku obroniła dyplom na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Reni Jusis — kariera muzyczna

Już jako dziecko, wykazywała niezwykłe zdolności wokalne i artystyczne, co zaowocowało udziałem w różnych konkursach i przeglądach muzycznych. Początkowo eksperymentowała z różnymi gatunkami muzycznymi, ale to muzyka elektroniczna i popowa stała się jej znakiem rozpoznawczym.

Jej kariera nabrała tempa właśnie w 1998 roku, gdy zachwyciła Polskę rytmicznym numerem „Zakręcona”. Pół roku później wydała album o takim samym tytule, który pokrył się złotem! Płyta została wyróżniona także nagrodą polskiego przemysłu fonograficznego Fryderykiem w kategorii „najlepszy album rap/hip-hop”. Zakręcona to także pierwszy singel promujący wyżej wymienioną płytę Reni Jusis, a jego premiera odbyła się na pół roku przed wydaniem albumu. Autorami piosenki są Reni oraz Mic Microphone.

Reni Jusis ma na swoim koncie także wiele innych hitów. Do jej najpopularniejszych piosenek należą takie kawałki jak:

  • Zakręcona
  • Kiedyś Cię Znajdę
  • Ostatni Raz
  • Ćma

W 2011 roku Reni Jusis dubbingowała w grze komputerowej „Test Drive Unlimited 2”.

Reni Jusis — książka

Piosenkarka jest autorką książki „Poradnik dla zielonych rodziców”, który przedstawia metody wychowania dzieci w zgodzie z ekologią.

Reni Jusis — występy w telewizji

Reni Jusis była uczestniczką pierwszej edycji programu rozrywkowego TVP1 SuperSTARcie, który emitowany był w 2014 roku, a także dziesiątej edycji programu Polsatu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami (2019). Wiosną 2023 roku widzowie TVN-u mogli śledzić jej zmagania w programie Azja Express, gdzie wystąpiła ze swoim przyjacielem Remigiuszem Dorawą.

Reni Jusis — życie prywatne

8 sierpnia 2008 roku, zaledwie kilka miesięcy po pierwszym spotkaniu, Reni Jusis poślubiła wokalistę Tomka Makowieckiego. Piosenkarka była starsza od swojego partnera o 9 lat. Ich związek zakończył się jednak rozwodem pod koniec kwietnia 2019 roku. Nie są jednak znane powody ich rozstania, para nie prała brudów w internecie, cały czas odnosi się do siebie z szacunkiem.

Reni Jusis nie kryje, że rozwód sporo ją kosztował – długo nie była w stanie dojść do siebie. Nie obyło się bez pomocy specjalistów…

Ja dopiero po rozwodzie zrozumiałam, że to jest jakaś przestrzeń, która mi pomoże i od trzech lat jestem na terapii, ale ilekroć ktoś mnie prosi o wsparcie i jest o krok od rozwodu, to ja jestem tą pierwszą, która go od tego odwodzi. Uważam, że trzeba spróbować wszystkich dostępnych sposobów i narzędzi, żeby się nad tym zastanowić. Uważam, że to się też dzieje dzisiaj pochopnie… – mówi.

Dodała też, że do dzisiaj nie radzi sobie z tym, że musi dzielić się pociechami z ich ojcem i jego nową partnerką…

Tego trzeba się też nauczyć i na początku jest to szokiem. Jeśli jesteś 10 lat z dziećmi i potem dzielimy się i masz weekend bez dzieci, to czuję się dziwnie, obco… W moim przypadku to było trudne, musiałam się tego nauczyć. To był też dla mnie czas, kiedy zaczęłam uczyć się znowu myśleć o sobie, i teraz to już będzie prawie trzy lata… Ten czas wykorzystuję na nadrabianie zaległości towarzyskich i chociażby wreszcie na nadrabianie zaległości w literaturze. Robię teraz wszystkie rzeczy, na które nie miałam czasu i to mi rekompensuje tę pustkę.

Tomasz Makowicki rozpoczął karierę w 2002 roku, po udziale w popularnym programie muzycznym „Idol”. Zajął piąte miejsce i podpisał kontrakt z wytwórnią „BMG Poland”.
Na koncie ma cztery płyty: „Makowiecki Band”, „Piosenki na nie”, „Ostatnie wspólne zdjęcie” i „Moizm”.

Czy Reni Jusis ma dzieci?

Reni Jusis ma dwójkę dzieci ze związku z Tomaszem Makowiecki. Syn Teofil urodził się 2 stycznia 2010 roku, a córka Gaja – 5 lutego 2012 roku.

Po urodzeniu córki Jusis zajęła się wychowywaniem dzieci, karierę spychając na drugi plan.

Reni Jusis — Instagram

Reni Jusis prowadzi konto Instagramie @renijusisofficial, które aktualnie śledzi ponad 23,6 tysięcy obserwujących.