Kim jest Sandra Drzymalska? [wykształcenie, rodzice, Instagram]

Instagram @dreamallsky

Sandra Drzymalska to jedna z najwybitniejszych polskich aktorek, której talent aktorski wzbudza podziw nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. Ostatnio mogliśmy obejrzeć ją w serialu „Sexify”, dostępnym na platformie Netflix, a także w filmie Jerzego Skolimowskiego „IO”, który nominowany był do Oskara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy.

Ile lat ma i z jakiego miasta pochodzi Sandra Drzymalska?

Sandra Drzymalska urodziła się 24 lipca 1993 roku w Wejherowie. Zatem aktorka w lipcu 2023 roku skończyła 30 lat.

Sandra Drzymalska — rodzice, dzieciństwo

O jej bliskich Sandry Drzymalskiej wiadomo stosunkowo niewiele, ponieważ nie są bezpośrednio związani z show biznesem.

Tata mechanik, jeden brat lakiernik, drugi w technikum samochodowym. Mama pielęgniarka. I w tym wszystkim ona, z marzeniem, by zostać aktorką – czytamy w artykule „Vogue’a” z 2019 roku.

A jak aktorka wspomina dzieciństwo?

Zdarzało się, że mama pracowała cały dzień lub szła do szpitala na nocną zmianę. Szybko przejęłam jej obowiązki. W wieku 10 lat piekłam, wieszałam pranie i sprzątałam. Nie byliśmy zamożni, ale niczego nigdy nie zabrakło. Opiekunka zajmowała się najmłodszym bratem, a ja robiłam tacie obiad. Mama lubi porządek. Przejęłam to. Troskę, rodzinność też – zdradziła w tym samy wywiadzie.

Sandra Drzymalska — wykształcenie

Sandra Drzymalska jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, który ukończyła w 2017 roku. W wywiadzie dla polskiego Vogue’a przyznała, że pierwsze miesiące z dala od bliskich nie były dla niej łatwe.

Było mi trudno. Czasami rzeczywiście nie wiedziałam, co się dzieje. Przyjechałam z małego miasteczka z marzeniem. Miałam braki. Wokół mnie byli ludzie o wiele bardziej doświadczeni, często po szkołach, warsztatach, zajęciach. Moim atutem było tylko to, że trochę więcej czułam.

W jakich filmach grała Sandra Drzymalska?

Sławę aktorce przyniosła rola Moniki w serialu „Sexify”, za którego produkcję odpowiedzialny jest Netflix. Wystąpiła również w filmie Jerzego Skolimowskiego „IO”, który pokazywany był w 2022 roku na festiwalu w Cannes. Głównym bohaterem jest osiołek, który występuje w cyrku z młodą artystką o pseudonimie Kasandra (Sandra Drzymalska). Dziewczyna troskliwie się nim opiekuje, a IO darzy ją bezwarunkową miłością.

Zanim Sandra Drzymalska otrzymała dwie wcześniej wspomniane role, zagrała w filmie „Jest naprawdę ekstra” (2017). Występ zapewnił jej wyróżnienie za kreację aktorską w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Fabularnych na festiwalu Młodzi i Film. Później zgarnęła także wyróżnienie specjalne na międzynarodowym „Festival du Nouveau Cinema” w Montrealu za występ w filmie „Sole”. W 2020 r. otrzymała dwie statuetki na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za występy w filmach „Ostatni komers” i „Każdy ma swoje lato”.

Poza tym mogliśmy oglądać ją także w innych produkcjach, m.in. „Listy do M.”, „Strażacy”, „Smoleńsk”, „Belfer”, „Ultraviolet”, „Amok”, czy „Psy 3. W imię zasad”.

Terazaktorka mierzy się z rolą Violetty Villas. O wyborze Sandry Drzymalskiej zdecydowali m.in. bliscy zmarłej w 2011 roku artystki.

Rozpiętość osobowości Villas wymaga wszechstronnej, odważnej aktorki. Sandra Drzymalska wydaje nam się idealna do tej roli. (…) [Do aktorki przekonały mnie] Oczy. Ich się nie oszuka. Sandra ma w nich szaleństwo i siłę, której potrzebujemy. Przekonała nie tylko mnie — również producentów i rodzinę artystki — wytłumaczyła Karolina Bielawska w wywiadzie dla Onetu.

Sandra Drzymalska — Instagram

Sandra Drzymalska prowadzi profil na Instagramie @dreamallsky, który aktualnie obserwuje 52,5 tysiąca użytkowników tego serwisu. Pisze tam o sobie”Aktorka Potworka”. Oprócz zdjęć z planów aktorka publikuje sporo fotografii z profesjonalnych sesji zdjęciowych oraz nieco bardziej codziennych kadrów.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł