Kim jest Sylwia Grzeszczak? [utwory, Idol, mąż]

Instagram @sylwia_grzeszczak_official

Sylwia Grzeszczak to jedna z czołowych wokalistek w Polsce, ciesząca się ogromną popularnością. Zdobyła uznanie dzięki licznym przebojom, które nie tylko zdobyły szczyty list przebojów radiowych, ale również osiągnęły znaczący sukces komercyjny.

W jakim wieku jest Sylwia Grzeszczak?

Sylwia Grzeszczak urodziła się 7 kwietnia 1989 roku w Poznaniu.

Ile waży Sylwia Grzeszczak?

Sylwia Grzeszczak ma 170 cm wzrostu i waży 50 kg.

Sylwia Grzeszczak — wykształcenie

Sylwia Grzeszczak, już od wczesnego dzieciństwa, doskonaliła swoje umiejętności muzyczne. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Ponadto może poszczycić się dyplomem absolwentki klasy fortepianu w renomowanej Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina

Sylwia Grzeszczak — kariera muzyczna

Po raz pierwszy pojawiła się na telewizyjnych ekranach w wieku zaledwie 5 lat w programie „Od przedszkola do Opola”. Następnie brała udział w licznych konkursach muzycznych, w tym w „Drzwi do kariery”, gdzie zdobyła pierwsze miejsce. Kolejnym krokiem był casting do programu „Idol”. W roku 2006 nagrała trzy piosenki na płytę zespołu Ascetoholix, jednak jej popularność w Polsce znacznie wzrosła dopiero dwa lata później, gdy nagrała swój debiutancki album zatytułowany „Ona i on”, we współpracy z Liberem. Bez wątpienia, największym przebojem z tej płyty okazała się ballada o tytule „Co z nami będzie?”. Zarówno raper, jak i piosenkarki została uhonorowana na gali Eska Music Awards 2009.

Kolejny album ukazał się po dwóch latach. „Sen o Przyszłości” zdobył najpierw status płyty złotej, a później platynowej. To właśnie z tego albumu pochodzi jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów artystki – „Małe rzeczy”. Piosenka błyskawicznie zdobyła popularność, osiągając czołowe pozycje na listach najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych.

W 2013 roku artystka wydała swój trzeci album zatytułowany „Komponując siebie”, który został ciepło przyjęty przez fanów i krytyków. Przełomowa chwila w jej karierze nastąpiła w 2016 roku, kiedy to ukazał się jej nowy album „Tamta dziewczyna”. Płyta utrzymywała się przez szesnaście kolejnych tygodni w czołówce listy OLiS. Tytułowy singiel z albumu zdobył olbrzymią popularność, osiągając aż 50 milionów wyświetleń na platformie YouTube w ciągu pierwszych sześciu miesięcy.

Dzięki serii udanych albumów i niezliczonym osiągnięciom Sylwia Grzeszczak stała się jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek. Często gości na festiwalach muzycznych oraz koncertach organizowanych przez najważniejsze stacje telewizyjne i radiowe w Polsce.

Sylwia Grzeszczak — życie prywatne

Sylwia Grzeszcak od 9 lat tworzy szczęśliwy związek z Marcinem Piotrowskim, zwanym Liberem. W 2015 roku doczekali się córeczki Bogny. Para ceni sobie prywatność i bardzo rzadko opowiada o swoim związku. Kiedy się poznali i jak wyglądał początek ich miłosnej relacji?

Marcin Piotrowski i Sylwia Grzeszczak poznali się w roku 2006, gdy artystka miała zaledwie 17 lat. Ich drogi skrzyżowały się podczas przesłuchania do zespołu muzycznego Ascetoholix, w którym Liber pełnił funkcję członka. To spotkanie było efektem inicjatywy samego Jacka Cygana, który wyczuł ogromny potencjał w Sylwii, szczególnie po jej imponującym występie w programie „Idol”. Między dwójką młodych ludzi szybko zaiskrzyło.

Zakochani nagrali wspólną płytę, a gdy w 2011 roku Sylwia Grzeszczak rozpoczęła solową karierę, Liber nadal pozostawał głównym twórcą większości jej piosenek. W tej fazie wielu fanów zaczęło snuć domysły dotyczące ich domniemanego związku, jednak oboje konsekwentnie unikali komentarzy na ten temat. Dopiero po dwóch latach te spekulacje zostały oficjalnie potwierdzone.

Piosenkarka i raper dbają o swoją prywatność i niechętnie ujawniają publicznie szczegóły z życia osobistego. Z tego powodu, fani rzadko mogą spodziewać się wspólnych fotografii czy innych informacji dotyczących ich związku. W 2014 roku pojawiły się plotki o ewentualnym ślubie Sylwii i Marcinie, które niedługo później potwierdziła sama artystka. Mimo to nie zdecydowała się na ujawnienie konkretnych detali związanych z tą sprawą.

Po pewnym czasie, w mediach zaczęły pojawiać się spekulacje dotyczące ewentualnej ciąży Sylwii. Dopiero w piątym miesiącu, sama artystka potwierdziła te plotki. Z

Dnia 5 grudnia 2015 roku, na świat przyszło pierwsze dziecko Sylwii Grzeszczak i Libera – córeczka o imieniu Bogna. Tym razem, świeżo upieczona mama postanowiła podzielić się tą wyjątkową wiadomością ze swoimi fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych. W wydanym oświadczeniu można przeczytać:

Z wielką radością informujemy, że nasza mała Bogna przyszła na świat! Pragniemy serdecznie podziękować personelem Ginekologiczno-Położniczego Klinicznego Szpitala UM w Poznaniu za ich niezawodną troskę, wsparcie i opiekę, które odegrali tak istotną rolę w ostatnich czasach.

Po narodzinach dziecka wokalistka podjęła decyzję o tymczasowym wycofaniu się z życia muzycznego, aby skoncentrować się całkowicie na swoim mężu i ukochanej córeczce. W momencie podjęcia tej decyzji cieszyła się ogromną popularnością i takie posunięcie niosło za sobą pewne ryzyko. Niemniej jednak, dla Sylwii priorytetem było zapewnienie szczęścia i stabilności swojej rodzinie.

Po narodzinach dziecka małżonkowie nabyli rozległą posiadłość w Poznaniu, gdzie wiodą spokojne życie, dystansując się od osób związanych ze światem rozrywki. Jak zakochani łączą swoje obowiązki zawodowe z rodzicielstwem?

Jak tylko mogę, natychmiast po koncercie wracam do domu. Nie zostaję w hotelu, jeśli mam dzień przerwy w występach. Zdecydowanie wolę ten czas spędzić w domu ze swoją córką. Czasem zabieram Bognę na jakiś koncert, ale to nie jest reguła. Ona przecież ma jeszcze tatę, którego kocha. Dlatego, kiedy mnie nie ma w domu, to Marcin się nią opiekuje. A kiedy on jedzie na swój koncert, to ja zostaję na posterunku – przyznaje Sylwia.

Czy Liber i Sylwia Grzeszczak są razem?

Mimo że para skrywa wiele szczegółów dotyczących swojego związku oraz życia prywatnego, nie ulega wątpliwości, że stanowią zgrany duet i harmonijną rodzinę pełną miłości. Jaki zatem jest sekret ich udanego związku? Według wokalistki kluczem do ich udanej relacji jest wzajemne doskonałe uzupełnianie się.

Pomimo pojawiających się spekulacji na temat kryzysu w ich związku, 34-latka szybko je obaliła.

Bardzo razi mnie rozpowszechnianie plotek o mojej prywatności, i nie ma sensu udawać, że sytuacja jest inna. Często spotykam się z artykułami sugerującymi, że moje małżeństwo rozpada się, że brakuje szacunku między mną a moim mężem, że w naszym związku pojawiają się osoby trzecie. Chociaż tego rodzaju publikacje nie wpływają już na mnie tak boleśnie jak kilka lat temu, zdaję sobie sprawę, że za ich powstawaniem kryją się konkretni ludzie. To osoby z mojego otoczenia działające jako „życzliwi” informatorzy dla mediów. Ważne jednak, że ja nie sprzedaję swojej prywatności, nie zależy mi na tym i nigdy tak nie będzie”.

Sylwia Grzeszczak — Instagram

Sylwia Grzeszczak prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @sylwia_grzeszczak_official. Aktualnie jej profil obserwuje 219 tysięcy użytkowników tego serwisu.

Gdzie zaśpiewa Sylwia Grzeszczak? Koncert 2023

Najbliższe koncerty Sylwii Grzeszczak odbędą się w:

  • Ostródzie – 1.08, Amfiteatr
  • Sopocie – 6.08, Opera Leśna

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł