Kim jest Zuzanna Grabowska? [wiek, mąż, dzieci, Instagram]

Zuzanna Grabowska to polska aktorka telewizyjna i teatralna. Jej ojcem jest Andrzej Grabowski, a mężem Paweł Domagała, z którym poznała się na studiach w Akademii Teatralnej. Związek przetrwał do dziś. Co jeszcze wiemy o życiu prywatnym aktorki? Jak wygląda jej kariera? Wszystkie informacje znajdziesz w poniższy artykule.

Zuzanna Grabowska — wiek, wykształcenie

Zuzanna Grabowska urodziła się 22 czerwca 1983 roku w Krakowie. Jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie, którą ukończyła w 2007 roku. To właśnie z tym miastem postanowiła związać swoją zawodową przyszłość, pomimo tego, że urodziła się w równie atrakcyjnym aktorsko mieście – w Krakowie.

Czy Zuzanna Grabowska jest córką Andrzeja Grabowskiego?

Zuzanna Grabowska jest córką Andrzeja Grabowskiego oraz Anny Tomaszewskiej, która była pierwszą żoną aktora. Ma siostrę Katarzynę, która także jest aktorką. Zagrała m.in. w serialu Zakochani po uszy, w którym pojawił się również jej mąż – Damian Kulec.

Gdzie grała Zuzanna Grabowska?

Zuzanna Grabowska na szklanym ekranie pojawiła się jeszcze zanim ukończyła Akademię Teatralną. W 1994 roku zagrała w spektaklu telewizyjnym Mały lord, a w 1999 roku pojawiła się w serialu Świat według Kiepskich. Następnie pojawiły się spektakle odgrywane już w trakcie studiów, były to m.in. Walentynki w reż. Anny Seniuk (2007r.). Zuzanna Grabowska wcieliła się ta wówczas w rolę Walentyny.

Aktorka ma na koncie wiele ról serialowych i filmowych. Zagrała m.in. w Królowie śródmieścia, Czas honoru, Atrakcyjny pozna panią.… oraz Pitbull. Niebezpieczne kobiety.

Na co dzień związana jest ze stołecznym Teatrem na Woli. Jest także współtwórcą Kabaretu na Koniec Świata, w którym występuje razem z mężem. Razem stworzyli także teledysk do utworu Pawła Czasami, w którym Zuzanna zagrała. Aktorka wyreżyserowała także jeden z teledysków męża.

Zuzanna Grabowska — życie prywatne

Zuzanna Grabowska jest żoną Pawła Domagały, którego zna jeszcze z czasów studiów w Akademii Teatralnej i w trakcie których mocno się z nim przyjaźniła.

Przez całe studia trzymaliśmy się razem. Bardzo się lubiliśmy, a Paweł twierdzi, że się we mnie podkochiwał. Ale ja miałam chłopaka, a on dziewczynę. Wykładowcy uparcie nas ze sobą parowali przy odgrywaniu różnych scen. Najczęściej graliśmy rodzeństwo lub tańczyliśmy, bo jesteśmy podobnego wzrostu – wspominała Zuzanna Grabowska w wywiadzie dla magazynu Pani.

Jako pierwszy głowę dla pięknej koleżanki stracił Paweł. Zuzanna z kolei bardzo długo traktowała go jak zwykłego przyjaciela ze studiów.

Po czterech latach znaliśmy się jak łyse konie. Spędzaliśmy w szkole mnóstwo czasu razem, odgrywając liczne sceny z przytulaniem, pocałunkami, ale też gniewem czy smutkiem. Poznałam jego rodziców i brata, bywaliśmy u siebie w domu – wspominała aktorka na łamach Twojego Stylu.

Jak aktor zdobył ukochaną? Zorganizował dla niej prywatny koncert, podczas którego wyznał jej wszystkie swoje uczucia.

Szybko zostaliśmy parą. […] I zaręczyny, i ślub odbyły się w moim rodzinnym Krakowie. Nawiasem mówiąc, czuję się nieco onieśmielona tym, że Paweł tak ładnie o nas śpiewa i że ta miłość go inspiruje – przyznała Zuzanna Grabowska w tej samej rozmowie.

Para ma receptę na idealny związek.

W naszym domu nie istnieje podział obowiązków, mąż też gotuje czy sprząta. Oboje dbamy o to, aby mieć dobry stosunek do siebie nawzajem i do świata. Pamiętamy też, że nic nie trwa wiecznie: ani sława, ani gorszy czas. Każdego dnia wszystko może się odwrócić, szczególnie w naszym zawodzie – wyznała Zuzanna Grabowska.

25 maja para obchodziła okrągłą, dziesiątą rocznicę ślubu.

10 lat temu wziąłem ślub z najwspanialszą kobietą na świecie. Jestem ogromnym szczęściarzem! – napisał artysta na swoim Instagramie.

Czy Zuzanna Grabowska ma dzieci?

W 2012 roku Zuzanna Grabowska i Paweł Domagała po raz pierwszy zostali rodzicami – na świecie pojawiła się ich pierwsza córka Hania. Rok później para wzięła ślub w Krakowie, a w 2018 roku ich rodzina się powiększyła – aktorka urodziła drugą córkę, Basię.

Zuzanna Grabowska — Instagram

Aktorka prowadzi konto na Instagramie. Na tym popularnym profilu społecznościowym można ją znaleźć pod nazwą @zuzagrabowska. Aktualnie konto Zuzanny Grabowskiej obserwuje 19,6 tysiąca użytkowników tego serwisu.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł