Wschodząca gwiazda TVP Sport. Kim jest Aleksandra Pika?

Aleksandra Pika to wschodząca gwiazda TVP Sport. Fani sportów walki powinni kojarzyć ją z występów w pięściarskich ringach, gdzie przeprowadza wywiady „na gorąco” tuż po zakończeniu pojedynku. Dziennikarkę można także zobaczyć w programach takich jak Sportowy Wieczór czy Magazyn Ring.

Aleksandra Pika — wiek, wykształcenie, zainteresowania

Aleksandra Pika urodziła się w 1995 roku w Warszawie. Uczęszczała do 34 LO z Oddziałami Dwujęzycznymi imienia Miguela de Cervantesa w Warszawie. Naukę kontynuowała na Uniwersytecie Warszawskim.

Jest fanką Manchesteru United, co potwierdza wiele wpisów w jej mediach społecznościowych.

Aleksandra Pika — kariera

Pod koniec 2014 roku Aleksandra Pika została reporterką Weszło TV, gdzie była odpowiedzialna za cykl Weszło 24. Pracowała także w Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa oraz firmie organizującej wyjazdy na mecze Manchesteru United.

Jej kariera pełnego rozpędu nabrała po przenosinach do TVP Sport, skąd wiele osób kojarzyć ją może głównie ze sztuk walki. Aleksandra Pika jest często obecna na galach bokserskich, gdzie przeprowadza wywiady do magazynu Ring emitowanego w TVP Sport.

Poza tym zajmuje się także cyklem Złowione w sieci emitowanym podczas Sportowego wieczoru TVP Sport. Przedstawia tam materiały dotyczące sportu znalezione w mediach społecznościowych. Publikuje również materiały w serwisie internetowym sport.tvp.pl, któer dotyczą różnych sportów, nie tylko walki.

Aleksandra Pika — Instagram

W mediach społecznościowych Aleksandrę Pikę można obserwować na Twitterze i Instagramie, gdzie regularnie relacjonuje nie tylko swoją pracę, ale również jak spędza czas wolny. Na tym pierwszym profilu zgromadziła już ponad 2,4 tysiąca obserwujących, a na drugim jako @aleksandrapika jest ich już ponad 7,4 tysiąca. Łatwo poznać, że jedną z największych pasji dziennikarki są podróże. Aleksandra Pika bowiem regularnie publikuje na swim koncie fotografie z różnych wyjazdów. Kilka lat temu chwaliła się także uprawianiem sportów wodnych, publikując zdjęcia z surfowania.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł