Kim jest Anna Dec? [wiek, mąż, dzieci]

Instagram @annadec_

Anna Dec to jedna z najbardziej cenionych prezentek pogody w telewizji TVN, przez wiele lat związana głównie z programem TVN Meteo. Prowadziła również programy, takie jak „Magazyn żeglarski”, „Rozmowy w biegu” i „Projekt Plaża”. Jej wszechstronność i profesjonalizm przysporzyły jej dużą popularność wśród widzów.

Ile lat ma Ania Dec?

Anna Dec przyszła na świat 26 lipca 1989 roku. Jej dzieciństwo i młodość toczyły się w malowniczej miejscowości Łapy, usytuowanej w powiecie białostockim. Wielką dumą Anny jest fakt, że ma aż czwórkę rodzeństwa: Olę, Michała, Marysię i Kacpra.

Anna Dec — wykształcenie

Anna Dec podjęła studia na Uniwersytecie w Białymstoku, gdzie poświęciła się nauce socjologii. Nie zadowoliła się jednak tylko jednym obszarem wiedzy. W dążeniu do rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań zdecydowała się również na studia z zakresu zarządzania i marketingu, a także komunikacji społecznej i public relations na prywatnej uczelni w Warszawie.

Anna Dec — kariera zawodowa

W roku 2013 dołączyła do zespołu telewizji TVN, gdzie objęła stanowisko prezenterki pogody w ramach programu TVN Meteo. Oprócz jej codziennych występów na antenie tego rodzimego nadawcy, przez wiele lat pełniła również rolę prowadzącej w programie „Magazyn Żeglarski”, skupiającym się na tematyce żeglarstwa. Dodatkowo Anna Dec była prowadzącą programów „Rozmowy w biegu” oraz „Projekt Plaża”, które zdobyły widzom uznanie.

Regularnie pojawia się także na antenie TVN24, gdzie dostarcza informacji o aktualnej pogodzie w ramach programu „Fakty po południu” oraz w magazynie „Dzień po dniu”. Od 2015 roku Anna Dec okazjonalnie występuje również jako konferansjerka.

Anna Dec cieszy się wyjątkowym uznaniem i sympatią widzów, co potwierdzają liczne nagrody i osiągnięcia. W roku 2014 zdobyła prestiżowy międzynarodowy tytuł najpopularniejszej pogodynkę oraz meteorologa podczas konkursu „Wettergipfel 2014”. Jej wyjątkowe umiejętności, naturalna prezencja oraz zaangażowanie w to, co robi, sprawiają, że jest uważana za jedną z najsympatyczniejszych i najbardziej lubianych prelegentek pogody.

Pogodynka prowadzi także bloga pod swoim nazwiskiem, gdzie dzieli się ze swoimi czytelnikami poradami na temat zdrowego stylu życia, a także pokazuje także, jak radzi sobie z chorobą tarczycy Hashimoto. Opowiada też, jak czuje się w macierzyństwie.

Co robi Anna Dec?

Obecnie Anna Dec skupia się na życiu rodzinnym. Choć minął już prawie rok od urodzenia drugiego dziecka, pogodynka TVN wciąż nie zdecydowała się na powrót do pracy.

Skupiam się na tym, że kobiety mają tak wiele wydań, są tak piękne i wyjątkowe w różnych sytuacjach, nawet w domowych pieleszach. Owszem, nie za bardzo siebie lubię w takich sytuacjach, czasem patrzę w lustro i mówię, że przecież czasem potrafię zrobić się na bóstwo, to jest niesamowite — podkreśliła rozmowie z Plejadą.

Anna Dec — mąż

Anna Dec od kilku lat jest żoną Tomasza Deca, z którym bardzo rzadko pokazuje się na branżowych imprezach.

Czy Anna Dec urodziła drugie dziecko?

Gdy Anna Dec zaszła w drugą ciążę, nie kryła łez radości, ponieważ kilka miesięcy wcześniej poroniła. Niestety w dniu narodzin upragnionego synka niespodziewanie pojawiły się poważne komplikacje.

Niewątpliwie fakt, że teraz jest nas czworo, można nazwać cudem – przyznała.

Wszystko spowodowane było wrodzoną wadą anatomiczną, która niestety została przeoczona przez lekarzy.

Gdyby diagnoza moich bóli związanych z miesiączkowaniem, dziwnie rozpoczynającym się pierwszym porodem, drugą straconą ciążą, była prawidłowa. […] I nie chodzi o endometriozę, choć objawy miałam swego czasu podobne. A o cechę macicy, która sprawia, że ok. 15% kobiet z tą cechą ma szansę zajść w ciążę i ułamek z tych kobiet szczęśliwie ją donoszą – zwraca uwagę.

Anna Dec urodziła ostatecznie przez „cesarkę”. Twierdzi, że można było uniknąć tego horroru, gdyby została prawidłowo zdiagnozowana. Po wszystkim lekarz cynicznie miał stwierdzić, że „lepiej, że o tym nie wiedziała”.

Szczerze? Wolałabym wiedzieć. Szczególnie że ta cecha daje wskazanie do cesarki, ze względu na bezpieczeństwo dziecka. […] Podczas nagłej cesarki, po naturalnym porodzie w 90%, lekarze zdziwili się, widząc przegrodę macicy. Rozmawiając z nimi później, byli zdumieni, że nie zdiagnozowano tego u mnie, co znacząco wpłynęłoby na prowadzenie każdej ciąży i wskazania do porodu – napisala na swoim Instagramie.

Kobieta długo wahała się, czy zamieszczać tak bardzo intymny post. Stwierdziła jednak, że może w ten sposób uchroni kobiety z podobnymi dolegliwościami przed równie traumatycznymi doświadczeniami.

Chciałabym, by każda z was, która ma bolesne, obfite miesiączki, bóle krzyżowe, która może ma problemy z zajściem w ciążę, poprosiła lekarza o badania pod kątem sprawdzenia przegrody macicy. Co nie jest widoczne gołym okiem. I jak widać, bardzo łatwo to przeoczyć – zakończyła swój wpis.

Ile dzieci ma Anna Dec?

32-letnia Anna Dec jest dzisiaj szczęśliwą mamą 5-letniej Zuzanny (ur. 2018) i rocznego Maksymiliana (ur. sierpień 2022).

Anna Dec — Instagram

Anna Dec aktywnie udziela się na Instagramie, gdzie na swoim koncie @annadec_ zebrała imponującą liczbę prawie 81 tysięcy obserwujących, z którymi dzieli się nie tylko informacjami o pogodzie, ale również fragmentami ze swojego życia prywatnego. Z przyjemnością angażuje się w interakcje z fanami, co tworzy bliższy kontakt między nią a widzami. Od czasu do czasu publikuje także wspólne zdjęcia ze swoim mężem oraz córkami, jednak zawsze zasłania ich twarze.