Kim jest Anna Maria Sieklucka? [wiek, wzrost, partner]

Anna-Maria Sieklucka to polska aktorka, zdobyła rozpoznawalność dzięki roli Laury Biel w kontrowersyjnej serii filmów „365 dni”, opartych na erotycznych powieściach autorstwa Blanki Lipińskiej. Udział w tej głośnej trylogii przyniósł jej międzynarodową sławę i uczynił ją jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w polskim kinie.

Ile lat ma Anna Maria Sieklucka, czyli Laura z 365 dni?

Anna Maria-Sieklucka urodziła się 31 maja 1992 roku w Lublinie, czyli w roku 2023 skończyła 31 lat.

Anna Maria Sieklucka — rodzina, wykształcenie

Aktorka wywodzi się z rodziny o silnych tradycjach intelektualnych i jest córką znanego prawnika. W okresie szkolnym wykazywała się wyjątkowym zaangażowaniem w naukę. Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie. W roku 2018 z sukcesem zakończyła studia na Wydziale Lalkarskim we Wrocławiu w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Co ciekawe, Anna-Maria Sieklucka włada biegle czterema językami: polskim, angielskim, francuskim i niemieckim, co z pewnością przyczynia się do jej wszechstronności i otwartości na różnorodne projekty.

Anna Maria Sieklucka — kariera

Krótko po uzyskaniu dyplomu, Anna-Maria Sieklucka zadebiutowała na małym ekranie w jednym z odcinków serialu „Na dobre i na złe”. Jednak przełomem w jej karierze okazała się rola Laury Biel w trylogii „365 dni”, która zapewniła jej rozpoznawalność na międzynarodowym poziomie. Ostatnio aktorka podzieliła się z fanami nowym projektem poprzez swoje konto na Instagramie. Współpraca z Neilem Marshallem, twórcą takich produkcji jak „Centurion”, „Hellboy”, „Hannibal” czy „Gra o Tron”, stanowi istotny krok w jej zawodowej drodze.

Anna Maria Sieklucka w filmie „365 dni”

Film „365 dni”, wydany w 2020 roku, wzbudził ogromne zainteresowanie i stał się obiektem licznych dyskusji. Jednak krytycy ocenili ten film bardzo niekorzystne. Powstała nawet petycja, w której twórcy domagali się zdjęcia filmu ze streamingowej platformy „Netflix”.

Film otrzymał także „Złotą Malinę” za najgorszy scenariusz oraz został nominowany w wielu innych kategoriach, w tym dla najgorszej aktorki.

Nie tylko „Złota Malina” była tego filmu „nagrodą”, gdyż również zdobył on „Węże” – kwestionujące trofea dla najgorszych polskich produkcji filmowych. Trzy statuetki „Węża” trafiły do różnych aspektów produkcji. Jeden z nich został przyznany scenarzyście, drugi twórcom filmu, a trzeci aktorom grającym główne role. Tym samym, zarówno Anna Maria Sieklucka, jak i Michele Morrone, zostali docenieni trofeum „Węża”.

Jak do krytyki filmu odniosła się Anna Maria Sieklucka?

Przytłoczyła mnie krytyka ze strony kobiet, szczególnie kobiet z Polski. I jest mi w pewien sposób dosyć niezręcznie, mówiąc o tym (…). To, co mi najbardziej przychodzi na myśl w tym momencie, to jest brak odróżnienia fikcji od rzeczywistości. Jestem aktorką i wydaje się mi, że jeszcze, w dobie obecnego wieku, nie wszyscy wiedzą, na czym polega ten zawód – powiedziała Anna Maria Sieklucka w programie „Kuba Wojewódzki” w TVN.

Z kim jest w związku Anna Maria Sieklucka?

Ostatnimi czasy aktorka bardzo dba o prywatność swojego życia. Jeszcze kilka lat temu media donosiły, że jej partnerem życiowym jest reżyser Łukasz Witt-Michałowski, który jest od niej starszy o 18 lat. Jednak w 2022 roku, podczas premiery filmu „365 dni: Ten dzień”, Anna-Maria Sieklucka wywołała spore poruszenie, okazując dużo czułości swojemu partnerowi ekranowemu. Wspólna obecność Siekluckiej i Michele Morrone’a, którzy trzymali się za ręce i wymieniali pocałunki, wzbudziła wiele emocji. Nietypowy sposób zachowania pary na premierze stał się tematem wielu spekulacji. Czy Sieklucka i Morrone są razem? Aktor zaprzecza, że między nim a Anną-Marią istniało uczucie. Twierdził, że okazywana czułość wynikała wyłącznie z ich przyjaźni.

Kolejną postacią męską, którą w kontekście Anny-Marii Siekluckiej wymieniano, był Sebastian Fabijański. Para aktorów została nawet zauważona, gdy obdarowywała się czułościami na stacji benzynowej. Choć na początku relacji unikali publicznych komentarzy na temat swojego związku, to później to właśnie Sebastian zdecydował się zabrać głos w tej sprawie.

Nie pamiętam, szczerze mówiąc, jak my się poznaliśmy. Chyba ja do niej napisałem w ogóle, bo miałem do niej numer telefonu i jakoś tak przy okazji tego, że ja robiłem film z twórcami 365 dni, którzy z nią współpracowali. (…) Ja spotkałem się z kimś, kogo zna Polska i sam jestem gościem, którego zna Polska, więc po prostu wszyscy wiedzieli, że Fabijański się spotkał z Sieklucką – mówił aktor w rozmowie z serwisem Pudelek.pl.

Według informacji medialnych, związek dwojga nie przetrwał upływu czasu. Co istotne, nie mamy pewności co do tego, czy serce urokliwej aktorki jest obecnie zajęte.

Czy Anna-Maria Sieklucka ma dzieci?

Aktorka nie posiada dzieci.

Ile wzrostu ma Anna Maria Sieklucka?

Anna Maria Sieklucka należy do grona niewysokich, filigranowych kobiet. Mierzy bowiem 160 cm wzrostu i może poszczycić się piękną figurą.

Anna Maria Sieklucka — Instagram

Anna-Maria Sieklucka umiejętnie wykorzystuje okres swojej nagłej popularności. Jej konto na Instagramie śledzi obecnie ponad 4,7 miliona użytkowników, co czyni ją najbardziej rozpoznawalną Polką na tej platformie. To zaowocowało znaczącymi możliwościami współpracy w dziedzinie reklamy i przynosi jej znaczące dochody.