Kim jest Anna Wendzikowska [rodzice, partner, Instagram]

Anna Wendzikowska to polska aktorka, dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Przez 15 lat była reporterką programu „Dzień Dobry TVN”, przeprowadzała m.in. wywiady z największymi sławami Hollywood . Napisała na ten temat książkę „Pytania o Hollywood, czyli gwiazdy bez tajemnic”. Obecnie prowadzi swój kanał na YT, nagrywa podcasty i prowadzi firmę odziezową – Loriini i BeLive Fashionbrand. Dodatkowo aktywnie udziela się na Instagramie. Jej konto obserwuje już ponad pół miliona osób!

Ile ma lat i skąd pochodzi Anna Wendzikowska?

Anna Wendzikowska urodziła się 7 września 1981 roku w Warszawie i wychowywała się w miejscowości Błonie, niedaleko stolicy.

Doświadczenia kobiet w jej rodzinie, zwłaszcza prababki i babki, były naznaczone traumami wojennymi i cierpieniem. Prababka Anny mieszkała w domu pod Warszawą, na terenie dzisiejszej Białołęki oraz w Moskwie. Tam przeżyła rewolucję bolszewicką i przez całe życie pamiętała, jak rewolucjoniści wyrzucali przez okna kobiety, których ręce nie były spracowane. Oznaczało to, że żyły w dobrobycie. Prababkę uchroniła przed takim losem jej pokojówka. Po tym traumatycznym przeżyciu rodzina postanowiła wrócić do Warszawy. Osiedlili się ostatecznie w Łodzi, gdzie babka poznała Aleksandra Wendzikowskiego, właściciela zakładu jubilerskiego, który był starszy od niej o 16 lat. Z tego związku urodził się ojciec Anny. Po latach dziadkowie Anny Wendzikowskiej powrócili pod Warszawę, gdzie prowadzili szklarnie i zajmowali się uprawą chryzantem.

Początkowo Ania była radosnym dzieckiem, dla której nawet stanie w długich kolejkach czy praca w szklarni, gdzie – jak wspominała – spędzała dużo czasu, były zabawą. Niestety, jej rodzice nie zawsze mogli jej poświęcić tyle uwagi, ile oczekiwała. Kłopoty pojawiały się zwłaszcza wtedy, gdy jej ojciec musiał wyjeżdżać z powodu pracy jako inżynier „na saksy” do Londynu. Każdego dnia Ania odcinała kartkę z kalendarza na ścianie, odmierzając dni do jego powrotu. Tęskniła za nim bardzo.

Mama Ani starała się bardzo, aby córka nie odczuwała tej nieobecności tak mocno. Zapisała jąm.in. na lekcje tańca, pianina oraz rysunku. Ania, pasjonatka amerykańskich filmów, marzyła nawet o zostaniu prawniczką. Lata później los dał jej nieoczekiwaną okazję, kiedy została obsadzona w roli przedstawicielki Temidy w popularnym serialu „M jak miłość”.

Anna Wendzikowska — kariera telewizyjna

Anna Wendzikowska zyskała uznanie w świecie mediów jako autorka wywiadów z gwiazdami w programie „Dzień dobry TVN”. Życie celebrytów, aktorów i twórców filmowych międzynarodowej sławy, których spotykała podczas festiwali i premier kinowych, stało się jej pasją.

Od 2007 roku pracowała jako reporterka w TVN, a później prowadziła autorskie programy o filmach i show-biznesie w TVN Fabuła, takie jak „PytAnia”, „Dziewczyny z Hollywood” i „Przystanek Hollywood”. Na antenie TVN Style zyskała rozpoznawalność jako prowadząca program „O tym się mówi”.

Na dziennikarskim podwórku zdarzały się jej wpadki, jak chociażby kiedy, podczas jednego z wywiadów, nie potrafiła nic powiedzieć na temat sylwetki Jerzego Grotowskiego. Szkoła Machulskich, do której uczęszczała przed laty, wydała oświadczenie, że dziennikarka nie ukończyła tam edukacji, a jedynie uczęszczała przez rok. Takich incydentów zdarzyło się więcej, jednak nie można kwestionować doświadczenia reporterki TVN, która przeprowadziła w swoim życiu ponad 500 wywiadów z gwiazdami Hollywood. W 2007 roku pojawiła się nawet w teledysku do piosenki „Kill the Pain” zespołu Poise Rite.

Anna Wendzikowska wzięła udział również w 13. edycji programu „Tańca z gwiazdami” (2011) oraz w jednym z odcinków programu TVN „Ugotowani” (2013). Niestety, internauci skrytykowali ją za „okropne zachowanie” w tym ostatnim programie.

Kto zastąpił Wendzikowska?

Miejsce Anny Wendzikowskiej w Dzień dobry TVN zajmą dwie dziennikarki, m.in. Anna Tatarska, która współpracowała już ze śniadaniówką w poprzednich latach, oraz Kaja Klimek.

Anna Tatarska to doświadczona dziennikarka, która od wielu lat pasjonuje się filmem i kulturą. W trakcie swojej kariery miała okazję współpracować z różnymi magazynami, portalami internetowymi oraz radiostacjami. Widzowie programu „Dzień dobry TVN” mieli także okazję obejrzeć jej wywiady z największymi gwiazdami Hollywood.

Filmem zajmuję się całe swoje zawodowe życie, fascynuje mnie, jak kino wchodzi w dialog z otaczającą nas rzeczywistością, to, ile można się od filmów i ich twórców nauczyć. Tymi historiami dzielę się od lat jako dziennikarka, od teraz też na ekranie – wskazuje Anna Tatarska.

Kaja Klimek ukończyła studia z zakresu dziennikarstwa i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie pracuje nad swoją pracą doktorską, która skupia się na kulturze didżejskiej w Polsce. Ponadto prowadzi zajęcia dotyczące filmu i popkultury na Uniwersytecie Warszawskim oraz na SWPS. Jest również wykładowcą w Akademii Filmu Dokumentalnego przy Festiwalu Millennium Docs Against Gravity w Warszawie. Kaja Klimek jest także aktywna w dziedzinie edukacji filmowej i współpracuje na stałe z organizacją Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Jej działalność edukacyjna obejmuje prowadzenie warsztatów z zakresu krytyki filmowej dla dzieci i młodzieży. Jako programistka filmowa i kuratorka, miała okazję współpracować z wieloma renomowanymi instytucjami, w tym Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym oraz Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Obecnie pełni rolę prowadzącej program „Seriaale” w TVN Fabuła, który stanowi pierwszy telewizyjny program w Polsce w całości poświęcony serialom. Dodatkowo posiada własny kanał na platformie YouTube o nazwie „Kajutex”, gdzie zajmuje się tematyką popkultury, literatury, komiksu i filmu.

W jakich filmach grała Anna Wendzikowska?

Debiut aktorski Anny Wendzikowskiej miał miejsce w roku 2001, kiedy to zagrała rolę Wioletty Puszczyk w serialu „Lokatorzy”. Już w kolejnym roku scenarzyści powierzyli jej rolę Marleny.

W następnych latach kontynuowała swoją karierę aktorską, biorąc udział w produkcjach telewizyjnych takich jak „Kryminalni” (2004, 2007, w roli Moniki), „Pierwsza miłość” (2005, gdzie wystąpiła jako recepcjonistka), „Klinika samotnych serc” (2005, gdzie wcieliła się w postać Kaji), „Klan” (2008–2009, grając postać Kaji), „Londyńczycy” (2009, gdzie zagrała hostessę), „Na sygnale” (2010, w roli Vity) oraz „M jak miłość” (od 2011, jako prawniczka Monika Ochman).

W 2020 roku Anna Wendzikowska wywołała spore poruszenie w branży informacją o swoim odejściu z serialu „M jak miłość”, uzasadniając to brakiem rozwoju jej postaci oraz trudnościami w pogodzeniu pracy na planie z opieką nad córkami.

Anna Wendzikowska — życie prywatne

Kiedy dziennikarka mieszkała w Londynie 14 lat temu, związała się z mężczyzną, który był pół Grekiem, pół Amerykaninem. Doszło do ślubu, ale ich związek nie przetrwał próby czasu. Anna Wendzikowska wspomina, że były to różnice charakterów oraz odmienna wizja przyszłości. Ona pragnęła powrotu do Polski, podczas gdy on nie miał zamiaru opuszczać Londynu na stałe.

Po zakończeniu związku z pierwszym mężem Anna Wendzikowska spotykała się z kimś w 2010 roku, jednak nie zdecydowała się ujawnić tożsamości swojego partnera. Dopiero w 2014 roku poznała Patryka Ignaczaka, wokalistę zespołu Audiofeels. Po zaledwie miesiącu para zaręczyła się, a w 2015 roku na świat przyszła ich córka, Kornelia.

Następnie dziennikarka spotkała się z przedsiębiorcą Janem Bazylem, który jest ojcem Tosi, drugiej córki gwiazdy. Niestety i ten związek nie przetrwał próby czasu. Obecnie Anna Wendzikowska jest szczęśliwą matką dwóch córek, jednak na razie nie ma obok siebie żadnego partnera życiowego.

Czy Malwina i Ania Wendzikowska to siostry?

Anna Wendzikowska i Malwina Wędzikowska są rodziną. „Życie na Gorąco” wyjaśniło zagadkę ich podobnie brzmiących nazwisk.

Ich dziadkowie byli rodzonymi braćmi. W akcie urodzenia Ani zrobiono błąd i zamiast „Wędzikowski” wpisano „Wendzikowski”. I tak już zostało.

Ania i Malwina, choć są kuzynkami, traktują siebie jak siostry.

Są takie momenty, kiedy jesteśmy bliżej. Są takie momenty, kiedy każda ma swoje życie, swoją prywatność i intymność. Jesteśmy wtedy w swoich prywatnych życiach, natomiast mogę powiedzieć, że możemy na siebie liczyć zawsze – opowiedziała Malwina w rozmowie z dziennikarką Jastrząb Post.

Anna Wendzikowska — Instagram

Anna Wendzikowska prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @aniawendzikowska. Aktualnie jej konto obserwuje 508 tysięcy użytkowników tego serwisu.

Gwiazda dzieli się tutaj swoimi podróżami, a posty z nimi związane oznacza za pomocą hasztagu #traveltheworld. Możemy podziwiać jej zdjęcia, filmy oraz relacje z różnych miejsc na świecie. Przykładem może być jej wizyta w Dubaju, gdzie nie tylko prezentuje malownicze plaże i skały o odcieniach ametystu, ale także dumnie pokazuje swoją wysportowaną sylwetkę w kremowych kostiumach kąpielowych z ametystowo-stalowymi dodatkami. Innym razem możemy zobaczyć ją w turkusowych kostiumach, otoczoną równie turkusową wodą. W trakcie jej pobytu w Amsterdamie w 2022 roku, pełnym mostów, łódek i rowerów, mogliśmy zobaczyć, że towarzyszyły jej córki, a Anna cierpliwie wyjaśniała im różne aspekty miasta, włączając w to tęczowe flagi, sex shopy, halucynogenne grzybki i liście marihuany. Anna dzieli się również relacjami z innych podróży, takich jak Dominikana, Włochy, Namibia, Austria, Gwadelupa, Santorini, Irlandia i wiele innych.

Ważnym hasztagiem w mediach społecznościowych Anny jest #hollywoodreporter. Dzięki temu dowiadujemy się, że Anna przeprowadzała wywiady z gwiazdami Hollywood, w tym nawet takimi sławami jak Angelina Jolie, podczas swojej pracy dla telewizji TVN.

Anna czasami również pokazuje, z kim obecnie współpracuje.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł