Kim jest Karolina Szymczak [wiek, dzieci, Piotr Adamczyk, Brad Pitt, Instagram]

zdjęcie Instagram @karolina.szymczak

Karolina Szymczak to polska aktorka i modelka, którą przez wiele lat mieszkała w Stanach Zjednoczonych, gdzie robiła karierę. Zagrała między innymi u boku Dwayne’a Johnsona w adaptacji przygód mitycznego bohatera Herkulesa. Do Polski wróciła dla męża, aktora Piotra Adamczyka. Co wiemy o Karolinie Szymczak? Jak wygląda jej kariera w ojczyźnie?

Karolina Szymczak — wiek, wzrost, wykształcenie

Karolina Szymczak urodziła się 25 października 1991 roku w Zotoryi. Oznacza to, że w 2023 roku skończy 32 lata. Aktorka należy do wysokich kobiet, mierzy bowiem 176 centymetrów wzrostu.

Jest absolwentką Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Ukończyła też Szkołę AFT Leadership Coaching School. Studiowała także na Wydziale Psychologii na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu.

Karolina Szymczak — modeling

Od kilkunastu już lat Karolina Szymczak zajmuje się profesjonalnym modelingiem, w tym także reklamowym. Była twarzą takich marek jak Prima Donna, Wacoal, Bialcon, Nicole Oliver, Bestform, Dalia czy Pleasure State. Pracowała w Nowym Jorku, Los Angeles, Mediolanie, Paryżu i Barcelonie. Stawała przed obiektywem takich wirtuozów fotografii mody jak David Bellemere czy Antoine Verglas.

Karolina Szymczak — mąż, dzieci

Mężem Karoliny Szymczak jest Piotr Adamczyk, jeden z najpopularniejszych polskich aktorów. Dzieli ich spora różnica wieku – aktorka jest młodsza od Adamczyka aż o 18 lat, co wzbudza liczne komentarze. Para pobrała się w 2019 roku, w sekrecie przed wszystkimi. Potem długo próbowali utrzymywać ceremonię w sekrecie, choć media szybko dopatrzyły się na dłoniach małżonków obrączek.

W 2023 roku Karolina Szymczak i Piotr Adamczyk świętowali piątą rocznicę związku. Z tej okazji na Instagramie aktorki pojawił się post, w którym opowiedziała o swojej relacji z ukochanym.

5 lat. Poznawania się, docierania się, pomagania sobie nawzajem, troszczenia się o siebie, kłócenia się o pierdoły, wybaczania sobie, akceptowania swoich wad, trwania przy sobie w najtrudniejszych momentach. Zaczynamy kolejną piątkę i już nie mogę się doczekać, co będzie dalej. Iść przez życie z przyjacielem, którego się kocha, to najpiękniejsze, czego możemy doświadczyć, choć czasami długo nam zajmuje, żeby to pojąć. Dziękuję. – zwierzyła się.

Para nie posiada dzieci. Nie zmienia to faktu, że Piotr Adamczyk marzy o ojcostwie. Jednak to bardzo delikatny temat, o którym trudno mu mówić.

To nie jest rzecz, o której łatwo mówić. Mam 50 lat i nie mam dzieci. To na pewno trudny temat, ale tak się na razie los toczy. Karolina mówi o tym głośno. Aż się czerwienię… – zwierzył się w rozmowie z Kingą Burzyńską dla Dzień dobry TVN.

Karolina Szymczak — endometrioza

Karolina Szymczak od 13 lat zmaga się z endometriozą. To choroba, u której podłoża leży rozrost błony śluzowej macicy. Często z tego powodu powstają guzki i zrosty. Sprawia to, że miesiączkowanie jest bolesne, trudniej jest także zajść w ciążę. Endometrioza atakuje co dziesiątą Polkę. Można niwelować jej skutki, ale nigdy nie ma się stuprocentowej pewności, że wygrało się wojnę z chorobą.

Karolina Szymczak — Brad Pitt

Co łączy Karolinę Szymczak i Brada Pitta? Oboje zagrali w nowym filmie Damiena Chazelle Babilon. Akcja filmu rozgrywa się w okresie przejściowym pomiędzy erą kina niemego i dźwiękowego. Babilon śledzi wzloty i upadki kilku postaci, a w główne role wcielają się Brad Pitt i Margot Robbie. Karolina Szymczyk wciela się tam w Olgę Putti, żonę Jacka Conrada, którego gra Bratt Pitt.

Jej postać została wykreowana na wzór autentycznej aktorki żyjącej w tamtych czasach, ale nie mogę zdradzić jej prawdziwego imienia i nazwiska. Jedyne, co mogę powiedzieć o mojej bohaterce, to, że jest bardzo porywcza. Ma zdecydowanie włoski temperament – opowiadała w wywiadzie dla Vogue.

W ogólnoświatowym castingu Karolina Szymczak pokonała setki aktorek. Do roli musiała nauczyć się języka węgierskiego. Rola u boku Brada Pitta jest spełnieniem jej dziecięcych marzeń.

Kiedy byłam dziewięcioletnią dziewczynką, wzięłam udział w przeglądzie teatrzyków szkolnych i wygrałam nagrodę na najlepszego Kopciuszka. Szłam z tą nagrodą z mamą do dziadków i powiedziałam jej wtedy, że moim największym marzeniem byłoby zagrać z Bradem Pittem. Spełniłam marzenie tej dziewczynki! Zagrałam z Bradem Pittem! – mówiła w wywiadzie dla Vogue.

Film Babilon został okrzyknięty jednym z najlepszych filmów roku 2022 – dostał aż pięć nominacji do Złotych Globów. Nominowany był też do Oskara. Hollywoodzki hit w polskich kinach zadebiutował 20 stycznia 2023 roku.

Karolina Szymczak — filmografia

W wieku zaledwie 23 lat, Karolina Szymczak zagrała w światowym hicie Hercules, gdzie wystąpiła u boku Dwayne’a Johnsona. W filmie w reżyserii Bretta Ratnera aktorka wcieliła się w matkę tytułowego bohatera. W hollywoodzkim hicie pojawiła się dzięki sesji w Playboyu. Kiedy reżyser Herculesa zobaczył sesję pięknej Polki w magazynie, z miejsca postanowił zaangażować ją w swoim filmie.

Karolina Szymczak znana jest również z roli granych na rodzimym podwórku. Zagrała w produkcjach takich jak:

  • Hercules
  • Gwiazdy
  • Polityka
  • Diablo. Wyścig o wszystko
  • To musi być miłość

Karolina Szymczak — Instagram

Czy Karolina Szymczak prowadzi konto na Instagramie. Można ją tam znaleźć na profilu o nazwie @karolina.szymczak. Aktualnie jej profil obserwuje 21,5 tysiąca użytkowników tego serwisu.

Aktorka prezentuje tu głównie swoje dokonania zawodowe, ale zdarza się jej też czasem udostępnić zdjęcie z mężem. Jednak media społecznościowe służą aktorce głównie do propagowania akcji zdrowotnej związanej z endometriozą. Karolina Szymczak uświadamia m.in., że endometrioza to nie tylko choroba kobiet, ale także ich bliskich.

To choroba nie tylko kobiety, ale też jej najbliższych. Wszyscy cierpią. Kiedy są dzieci i patrzą na cierpiącą mamę i kiedy endo zabiera płodność i trzeba razem walczyć, żeby tę płodność ratować. Dlatego tak ważne jest wsparcie partnera. Endometriozy nie widać, nie jesteśmy naznaczone. Tam, gdzie jeszcze mam szwy, tam właśnie najbardziej nas boli. To nie jest zdjęcie w bikini na rajskiej plaży, z idealnym ciałem, ale mam to gdzieś. Już się nie wstydzę. Jeśli to może spowodować, że chociaż jakąś część z Was Drogie EndoKobiety będę w stanie poruszyć do walczenia o siebie, to jest dla mnie sukces – napisała w jednym z postów.