Kim jest Katarzyna Grabowska? [wiek, filmy, ojciec]

Córka aktora Andrzeja Grabowskiego, Katarzyna Grabowska postanowiła pójść w ślady znanego ojca, i już od kilkunastu lat pojawia się na ekranie. Niestety grane przez nią rolę do tej pory miały raczej charakter epizodyczny. Nieco popularności przyniosła jej rola Olgi Góreckiej w serialu „M jak miłość”, w którym pojawiła się w 2016 roku.

Katarzyna Grabowska — wiek, rodzice, wykształcenie

Katarzyna Grabowska urodziła się 8 marca 1991 w Krakowie. Jej ojcem jest znany aktor Andrzej Grabowski. Z branżą filmową związana jest także jej matka Anna Tomaszewska oraz siostra Zuzanna.

W 2015 roku Zuzanna Grabowska ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Katarzyna Grabowska nie ukrywa, że podobnie jak dzieci innych aktorów, którzy wykonują ten sam zawód, ona również spotykała się z krytycznymi głosami.

Tak, ludziom się wydaje, że ktoś coś może załatwić, a ludzi, którzy mogą coś załatwić na świecie, jest bardzo mało, a czasami można coś załatwić wręcz odwrotnie. Jeżeli mam być szczera, to jedyne co mi pomaga, czy zwraca czyjąś uwagę, to to, że mam tak, a nie inaczej na nazwisko. Jeżeli ktoś zobaczy, że jest taka dziewczyna na castingu, to może się zaciekawi, jaka jest ta córka Grabowskiego. Dokładnie to samo może być również przeszkodą, bo są osoby, które za moim tatą nie przepadają i wcale nie muszą być przychylnie nastawieni ani do niego, ani do mnie.

W jakich filmach grała Katarzyna Grabowska?

Debiut aktorski Katarzyna Grabowska zaliczyła jeszcze przed zakończeniem studiów. Już w trakcie nauki na uczelni zaczęła pojawiać się na ekranie, zagrała m.in. w niewielkich rolach w serialach takich jak „Pitbull” czy „Pierwsza miłość”. Rozpoznawalność zdobyła dzięki roli Olgi Góreckiej w popularnym serialu „M jak miłość”, w którym gra od roku 2016.

W 2019 roku Katarzyna Grabowska dołączyła do zespołu aktorskiego popularnego serialu „Zakochani po uszy”, gdzie wcieliła się w rolę Joanny Popiel. Obecność w serialu przyczyniła się do gwałtownego wzrostu jej popularności. To widać nie tylko w znacznym przyroście liczby obserwujących na jej Instagramie, ale także w innych przejawach jej rosnącej rozpoznawalności.

Katarzyna Grabowska nie ogranicza się tylko do występów na ekranie. Regularnie pojawiła się również na scenie Teatru Powszechnego w Łodzi, gdzie angażuje się w różnorodne spektakle.

Katarzyna Grabowska — życie prywatne

Od 2018 roku Katarzyna Grabowska jest szczęśliwą mężatką. Jej życiowym towarzyszem jest znany aktor Damian Kulec, znany przede wszystkim widzom Teatru Powszechnego w Łodzi, gdzie odnosi liczne sukcesy sceniczne. Aktor zasłynął dzięki roli w serialu „Zakochani po uszy”, obecnie można oglądać go także w programie „Dzikie ucho” na YouTube oraz w serialu „Pierwsza miłość”, gdzie gra Kacpra – bliskiego przyjaciela Marii (Aneta Zając).

Do zaręczyn doszło w 2017 roku, co niezwłocznie ogłosiła Katarzyna Grabowska na swoim koncie na Instagramie. Towarzyszyło temu znaczące zdjęcie, zrobione podczas ich wyprawy do Stanów Zjednoczonych, na którym widoczny był imponujący Wielki Kanion w tle. Na przednim planie ukazane zostały ich dłonie splecione w geście miłości, a szczególną uwagę przyciągał migoczący pierścionek zaręczynowy, który zdobił palec aktorki.

Czy Katarzyna Grabowska ma dzieci?

W 2021 roku na świat przyszła córka pary – Jagoda. O swoim błogosławionym stanie Katarzyna Grabowska poinformowała fanów również za pośrednictwem Instagrama. Tuż przed drugą rocznicą ślubu, opublikowała zdjęcie z mężem i… wyraźnie zaokrąglonym, ciążowym brzuszkiem. Aktorka wyjawiła, że jej pierworodne dziecko pojawi się na świecie już za kilka chwil:

Bo dobrymi wiadomościami należy się dzielić! Ostatnie chwile na wrzucenie tych zdjęć, bo zrobione jakiś czas temu, zaczynają być coraz mniej aktualne. Niech się dzieje !

Jak aktorka wspomina początki macierzyństwa?

Dla mnie było bardzo ciężkie to, że straciłam swoją niezależność, którą sobie bardzo ceniłam, tym bardziej doszło to do mnie, że miałam ją ogromną. Przed narodzinami dziecka człowiek wie, że jak np. musi popracować 5 dni, to popracuje mocno i będzie zmęczony, ale też wie, że będzie miał dzień lub dwa wolnego, a tutaj tak nie ma. To jest na początku niezwykle przytłaczające, nie do wyobrażenia, nie ma takiej drugiej rzeczy, którą mogłabym do tego porównać. To oczywiście potem zaczyna do ciebie docierać, że to dziecko już jest i tak już będzie. Powoli mija pierwszy szok, potem mija drugi szok, potem trzeci i w końcu ten pociąg jedzie.

Katarzyna Grabowska — Instagram

Katarzynę Grabowską można znaleźć na Instagramie, gdzie aktywnie działa jako @kasiagrabowska. Określenie jej popularności jako „ogromnej” to za mało – jej profil subskrybuje ponad 123 tysiące użytkowników. Na jej koncie można odnaleźć zarówno zdjęcia związane z jej zawodową karierą, jak i momenty z życia prywatnego.

Dodatkowo Katarzyna Grabowska posiada także konto na Facebooku, niestety jest ono nieaktywne od września 2019 roku. Mimo to liczba osób śledzących jej działalność na tej platformie wynosi ponad 5 tysięcy.