Kim jest Katarzyna Zdanowicz? [mąż, dzieci, wiek]

Instagram @katarzyna_zdanowicz

Katarzyna Zdanowicz to dziennikarka Polsatu, która kiedyś była związana ze stacją TVN. Kobieta cieszy się dużą sympatią widzów, którzy cenią ją za profesjonalizm i styl. Co wiemy na temat życia prywatnego i zawodowego Katarzyny Zdanowicz. Czytajcie dalej.

Ile lat ma Katarzyna Zdanowicz Polsat?

Katarzyna Zdanowicz urodziła się 25 stycznia 1983 roku w Bydgoszczy. Urodziny obchodzi jednak dzień wcześniej.

Tak to jest w naszej rodzinie, że ktoś, kto ma urodziny, niestety albo stety, ale obchodzi je dzień wcześniej, dlatego, że nikt nie może się doczekać, kiedy będzie ten tort, prezenty i wszystko, co miłego się z tym wiąże – wytłumaczyła swoim fanom na Instagramie.

Dzieciństwo upłynęło jej w malowniczym Solcu Kujawskim, gdzie odkryła swoją pasję do pisania i zgłębiania nowych tematów, co zainspirowało ją do podjęcia kariery dziennikarskiej.

Katarzyna Zdanowicz — wykształcenie

Po ukończeniu nauki w VI Liceum Ogólnokształcącym im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy Katarzyna Zdanowicz kontynuowała edukację na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie studiowała politologię. Tam zdobyła solidne podstawy w dziedzinie analizy politycznej oraz rozwijała swoje umiejętności dziennikarskie.

Katarzyna Zdanowicz — kariera dziennikarska

Katarzyna Zdanowicz może poszczycić się imponującą karierą w świecie mediów. Swoje pierwsze kroki stawiała w lokalnej telewizji w rodzinnym Solcu Kujawskim. Następnie dołączyła do kujawsko-pomorskiego oddziału Gazety Wyborczej, gdzie zdobywała doświadczenie jako dziennikarka. Kolejne etapy jej drogi zawodowej to praca w Radiu Gra w Bydgoszczy oraz staż w Radiu Maryja, które pozwoliły jej rozwijać umiejętności w radiowym środowisku.

Kiedyś jeden z Czytelników zadał dziennikarce pytanie: Jak z Solca Kujawskiego udało się pani trafić do telewizji?

Przez wytrwałość. To suma małych wysiłków powtarzanych dzień po dniu. Konsekwencji i determinacji – odpowiedziała Katarzyna Zdanowicz.

Jednym z kluczowych momentów w karierze Katarzyny Zdanowskiej był etat producentki w programie „Wydarzenia” w Polsacie, który sprawowała przez pięć lat. Przez ten czas zdobyła nie tylko cenne doświadczenie, ale także umocniła swoją pozycję w świecie dziennikarstwa. Następnie podjęła pracę w prestiżowym magazynie „Polityka”, gdzie mogła zgłębiać różnorodne tematy i rozwijać swoje umiejętności pisarskie.

W roku 2012 Katarzyna Zdanowicz związała się ze stacją TVN, gdzie prowadziła popularne programy, takie jak „Dzień na żywo” i „Polska i Świat”. Jej profesjonalizm i umiejętność dotarcia do widzów przyniosły jej jeszcze większą rozpoznawalność. Jednak w październiku 2021 roku ogłosiła swoje odejście z TVN i powrót do Polsatu, gdzie ponownie objęła prowadzenie programu „Wydarzenia”.

Katarzyna Zdanowicz — życie prywatne

Mężem dziennikarki jest Marcin Zdanowicz. Para od 2007 roku mieszka w Warszawie. Informacje na temat ich życia prywatnego są ograniczone, ponieważ Katarzyna Zdanowicz nie lubi się nimi publicznie dzielić.

Czy Katarzyna Zdanowicz ma dzieci?

W 2011 roku Katarzyna Zdanowicz została mamą. Miała wtedy 28 lat. Jak przyznaje, ten dzień „wywrócił jej życie do góry nogami”.

Uwielbiam ten dzień wspominać, bo macierzyństwo dało mi wyjątkowy rodzaj widzenia… Inny pryzmat, przez który oglądam swoje dziecko z wieloma twarzami naraz. Potrafisz widzieć, jak coś psoci i dostrzegać w nim dalej twarz aniołka… Co mnie nadal zaskakuje, bo nie jestem bezkrytyczną mamą – napisała na Instagramie Katarzyna Zdanowicz.

Jej nastoletni syn Maksymilian skończył w tym roku 6 klasę szkoły podstawowej. Dziennikarka podkreśla, że nie obawia się o jego wyniki w nauce.

Nie wiem co to jest Librus, oby tak było do końca szkoły podstawowej i licealnej. Nigdy w klasie nie lubiłam kujonów, chociaż trochę takim kujonem też byłam, bo miałam dobre stopnie. Absolutnie nie cisnę mojego dziecka, żeby miał same piątki.

Katarzyna Zdanowicz — podcast

Katarzyna Zdanowicz zdecydowała się także spróbować swoich sił w podcastingu, tworząc podcast o nazwie „Zdanowicz. Pomiędzy Wersami”. To podcast zawierający „autentyczne historie ludzi, którzy swoją postawą inspirują i zachęcają do działania. Pojawiają się w nim gwiazdy, ale także pasjonaci, działacze społeczni oraz wybitni specjaliści”

Katarzyna Zdanowicz — książka

Dziennikarka jest autorką książki zatytułowanej “Mówił, że wróci”, która opowiada o życiu żon oraz partnerkach alpinistów i himalaistów.

Moim zamiarem nie było napisanie kolejnej opowieści o himalaistach, jest ich mnóstwo. W przeciwieństwie do opowieści, jak wygląda zdobywanie szczytu z innej perspektywy – żon i partnerek. Wierzę, że każdy znajdzie w tych niezwykłych historiach coś dla siebie. Ja też znalazłam kawał prawdy o sobie, o swoim egoizmie w ambicjach, i słuchając bohaterek myślałam, co czują moi najbliżsi kiedy ja, również ich kosztem, „zbawiam świat” podczas dziennikarskiej misji. Ze szczytu, nawet najpiękniejszego i najbardziej nie- dostępnego, trzeba zejść na ziemię, gdzie toczy się zwyczajne, szare życie – tłumaczyła wybór tematu.

Czy Mołek i Zdanowicz to siostry?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy Magda Mołek i Katarzyna Zdanowicz to siostry. Jednak mimo dużego podobieństwa panie nie są sobą spokrewnione.

Katarzyna Zdanowicz — Instagram

Katarzyna Zdanowicz jest aktywna na Instagramie, gdzie ma aż 64,6 tysiąca obserwujących. Na swoim koncie często publikuje zdjęcia z sesji fotograficznych oraz daje wgląd w kulisy swojej pracy.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł