Kim jest Lea Oleksiak? [wiek, kariera, Na sygnale, Instagram]

Lea Oleksiak to polska aktorka znana widzom serialu Na sygnale, który od kilku lat emitowany jest na antenie TVP2. Niewiele osób wie, że kobieta w przeszłości zdobywała doświadczenia na planach zdjęciowych za granicą – zagrała w kilku bollywoodzkich hitach kinowych. Co jeszcze wiadomo na temat dotychczasowej kariery, a także życia prywatnego Lei Oleksiak?

Ile lat ma Lea Oleksiak?

Lea Oleksiak urodziła się 29 kwietnia 1980 roku, a więc na chwilę obecną ma 43 lata. Ciekawą informacją jest, że aktorka zmieniła sobie imię! W wywiadzie udzielonym Rewii zdradziła, że jej pierwotne imię Anna nigdy jej się nie podobało, dlatego, kiedy dorosła, postanowiła je zmienić.

Rodzice dali mi na imię Anna, ale nigdy go nie lubiłam. Leę wymyśliłam sama. Gdy skończyłam 20 lat, oficjalnie zmieniłam imię. Pewnie rodziców to trochę zabolało, dlatego Anna została na drugie. Ludzie są często zaskoczeni, kiedy o tym opowiadam. Zmiana nazwiska u kobiety nikogo nie dziwi, ale imienia już tak — wyznała.

Lea Oleksiak — kariera

Na początku swojej przygody aktorskiej Lea Oleksiak występowała w produkcjach bollywoodzkich. Jednak, gdy początkowy zachwyt obcą kulturą opadł, postawiła wrócić do Polski.

…Pełny zachwyt nowym światem, poznawanie obcej kultury, miejsc, słońce i wieczna przygodach, bo w Indiach niczego nie można być pewnym, odpowiadały mi. Ale taka zabawa w nieznane w kwestiach pracy, przestał mnie cieszyć po pierwszych siedmiu miesiącach. Nigdy nie wiedziałam czy agent po mnie przyjdzie na czas, czy plan w ostatniej chwili nie zostanie odwołany, czy jak już trafię na plan to będę mieć tę samą rolę, czy nagle nie będę musiała mówić w obcym mi języku. W momencie gdy mi na czymś zależy niepewność jest dla mnie wykańczająca. Akurat w tej kwestii nie umiem odpuścić. Ale byłam pewna, że zostanę tam kilka lat – opowiadała w wywiadzie udzielonym dla portalu Planeta Kobiet.

Lea Oleksiak ma na swoim koncie także role w polskich filmach i serialach. Wystąpiła między innymi w serialach Gliniarze, Ojciec Mateusz oraz Na dobre i na złe. Zagrała także w etuidach Sukienka i Wyzwolenie.

W jakim serialu gra Lea Oleksiak?

Największą popularność Lei Oleksiak przyniosła rola doktor Anny Reitner w serialu TVP Na sygnale. Warto zaznaczyć, że jest to jedna z najbardziej lubianych bohaterek w tej produkcji.

Cieszyłam się jak dziecko gdy dostałam się do obsady w „Na Sygnale“. Nadal się cieszę i jak każda aktorka mam nadzieję, że za pierwszą stałą rolą pojawią się kolejne.

Lea Oleksiak — Instagram

Lea Oleksiak prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @leaoleksiak. Na chwilę obecną, jej aktywność śledzi tam już 43,4 tysiąca użytkowników tego serwisu. Co możemy tam zobaczyć?

Najchętniej dzielę się rzeczami, które coś wnoszą. Lubię dzielić się pozytywnymi rzeczami. ​Jeśli dzieje się coś wyjątkowego, lubię się tym dzielić. Jeśli jestem ambasadorką jakiejś akcji charytatywnej, również się nią dzielę. Tak samo zdjęciami z planu. Tylko tu już mi słabiej idzie.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 2

Bądź pierwszy i oceń artykuł