Dziennikarski talent po rodzicach. Kim jest Pola Lis? [wiek, partner, ciąża]

Zdjęcie Instagram @pola__lis

Pola Lis jest owocem związku popularnej pary dziennikarzy – Tomasza Lisa i Kingi Rusin. Podobnie jak znani rodzice postanowiła zająć się dziennikarstwem. W tym kierunku kształciła się na uczelniach w Polsce i w Stanach Zjednoczonych. Jakiś czas temu nawiązała współpracę z Przeglądem Sportowym, gdzie publikuje swoje teksty. Kobieta, podobnie jak jej ojcem, chętnie wypowiada się także na tematy polityczne.

Pola Lis — wiek, rodzina

Pola Lis przyszła na świat w 1996 roku w Waszyngtonie (nie jest znana dokładna data jej urodzin). Jej rodzice to Tomasz Lis – dziennikarz specjalizujący się w tematach politycznych i społecznych oraz Kinga Rusin – dziennikarka i prezenterka, znana m.in. z programu Dzień dobry TVN. Małżonkowie byli ze sobą związani w latach 1994-2006 r. Po rozwodzie Tomasz Lis poślubił dziennikarkę Hannę Smoktunowicz. Kinga Rusin obecnie związana jest z warszawskim adwokatem Markiem Kujawą.

Siostrą Poli Lis jest Iga Lis (ur. 2000), partnerka znanego polskiego rapera Taco Hemingway’a. O partnerze Poli Lis nic nie wiadomo, ponieważ dziewczyna mocno chroni swoją prywatność. Wiadomo jedynie, że z jego powodu wróciła z USA do Polski.

Pola Lis — wykształcenie, kariera

Pola Lis postanowiła pójść w ślady rodziców i również wybrała dziennikarstwo. Studiowała w St. John’s University Queens Campus w Stanach Zjednoczonych oraz na Uniwersytecie Warszawskim. Biegła znajomość języków obcych oraz zagraniczne wykształcenie otworzyły przed nią wiele nowych perspektyw.

W 2021 roku ukazał się jej debiutancki wywiad z tenisistką Magdą Linette w Przeglądzie Sportowym. Wcześniej publikowała artykuły na temat piłki nożnej na portalu Onet.pl. Niektórzy internauci wytykają jej, że pracę otrzymała dzięki swoim znajomościom. W jednej z dyskusji pod swoim postem na Twitterze Iga Lis napisała:

Pewnie będę musiała trzy razy ciężej pracować na to, żeby moje nazwisko było w przyszłości kojarzone ze mną, a nie tylko z moim tatą. I nie mam z tym problemu. A co do protekcji- każdy kochający rodzic stara się chronić swoje dziecko. Moi robią to samo, ale w granicach rozsądku 😉

Na te komentarze odpowiedział również Tomasz Lis, który podkreślił, że jego córka polega przede wszystkim na swoich umiejętnościach i zdobytym wykształceniu.

W 2022 roku Pola Lis wzięła udział w uroczystej Gali Mistrzów Sportu. Towarzyszył jej znany ojciec. Uwagę dziennikarzy przykuła elegancka stylizacja dziewczyny, którą komplementowali nie tylko fani, lecz także sportowcy. Na czerwony dywan córka Kingi Rusin wybrała zachwycającą czarną stylizację, długą suknię, wyszywaną eleganckimi elementami, którą uzupełniła stylowymi sandałkami na obcasie. Zdaniem internautów Pola jest niebywale podobna do swojej mamy, a jej suknia wygląda jakby inspirowana była kreacją Kingi Rusin z wielkiego balu TVN w 2016.

Pola Lis — Instagram

Pola Lis jest bardzo aktywna w sieci. Jej konto na Instagramie @polciaxx obserwuje ponad 31 tysięcy użytkowników tego serwisu. Zobaczyć tak można zdjęcia obrazujące zarówno życie prywatne, jak i zawodowe aspirującej dziennikarki – większość otrzymuje tysiące polubień i wiele komentarzy. Jest to wynik, którym nie może pochwalić się niejedna polska influencerka.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 1

Bądź pierwszy i oceń artykuł