Kim jest Sylwia Lipka? [chłopak, książka, wiek]

Instagram @sylwialipka_music

Sylwia Lipka to polska wokalistka, youtuberka i prezenterka telewizyjna. Szersza publiczność może kojarzyć ją z telewizyjnego show Taniec z gwiazdami. W 11. edycji programu telewizji Polsat zajęła czwarte miejsce.

Ile lat ma Sylwia Lipka?

Sylwia Lipka urodziła się 12 grudnia 1996 roku w Katowicach. Wraz z szóstką rodzeństwa wychowywała się w Knurowie. Obecnie mieszka w Warszawie. W dzieciństwie trenowała balet.

Sylwia Lipka — kariera. W jakich filmach grała Sylwia Lipka?

Kariera Sylwii zaczęła nabierać tempa, kiedy skończyła 18 lat. Związała się wtedy ze stacją Disney Chanel, gdzie poprowadziła program I Love Violetta.

W 2016 roku ukazał się jej pierwszy album studyjny Szklany sen, który wydało wydawnictwo My Music. Materiał znalazł się na drugim miejscu zestawienia OLiS. W 2017 roku wydany został drugi krążek Fala/Wave, który doczekał się już statusu złotej płyty i również zajął drugie miejsce na liście sprzedaży. Piosenki nagrane zostały zarówno w polskiej, jak i angielskiej wersji.

W 2017 roku Sylwia Lipka wyruszyła w trasę koncertową, a po jej zakończeniu została jednym z członków jury krajowych eliminacji do 15. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

W 2019 roku ukazał się trzeci album studyjny piosenkarki Wbrew pozorom, który zawędrował na trzecie miejsce rankingu OLiS. Tego samego roku na ekranach kin pojawił się film Jestem M. Misfit, w którym piosenkarka zagrała główną rolę, wcielając się w postać Julii Morskiej. Film można było obejrzeć także na Netflixie.

Sylwia Lipka wystąpiła także w stacji Polsat w 11. edycji programu Dancing with the Stars. Wraz z Rafałem Maserakiem rywalizowała m.in. z Julią Wieniawą oraz Marcinem Bosakiem. Idolka nastolatek nie była raczej typowana na faworytkę do zwycięstwa, ale ostatecznie zajęła wysokie czwarte miejsce.

Sylwia Lipka o body shamingu w Tańcu z Gwiazdami

Sylwia Lipka ujawniła, że na planie telewizyjnego show musiała mierzyć się nie tylko z wpisanymi w formułę programu komentarzami na temat swoich umiejętności tanecznych, ale także ze złośliwymi uwagami na temat swojego wyglądu. Było jej o tyle trudniej się z tym mierzyć, gdyż na krótko przed tym, jak zgodziła się na udział w Tańcu z gwiazdami udało się jej uporać z poważnymi zaburzeniami odżywiania.

Już nie byłam taka niezdrowo chuda jak wcześniej i byłam z tego powodu bardzo szczęśliwa. Aż do jednego momentu. Siedzieliśmy w garderobie, przymierzaliśmy stroje do jakiegoś tam otwarcia, coś takiego, jakaś próba była w każdym razie. Siedziałam tam ja, kilkoro tancerzy i kilka innych uczestników, i nagle… Temat w ogóle mnie nie dotyczy.

Jedna z uczestniczek mówi: „Jejku ja to bym mogła przybrać troszkę na wadze, bo jestem taka chudziutka jak wieszak”. I absolutnie mnie to nie dotyczyło, ale jeden z tancerzy się odezwał i powiedział: „Ty, to Sylwia ci odda, ona jest taka gruba, że jeszcze jej zostanie”. Muszę wam powiedzieć, że wtedy wpadłam w histerię najzwyczajniej w świecie. Nie wiedziałam co mam zrobić, zaczęłam płakać, krzyczeć i mówić mu, że nigdy ma nie komentować mojego wyglądu. A to był facet, który miał no nie wiem, ponad 50 lat, stary dziad – wspomina.

Piosenkarka przyznała, że w całej tej sytuacji najbardziej zabolał ją fakt, że nikt nie stanął w jej obronie i nie wytknął tancerzowi jego wysoce niestosownego zachowania.

I w tej histerii zaczęłam szukać moich starych zdjęć, chciałam mu pokazać po prostu, jak niedawno wyglądałam, jak bardzo mnie zranił tym, co on właśnie w tym momencie powiedział. I wiecie co w tym wszystkim było najgorsze? Że nikt nie powiedział: „Ej stary przegiąłeś, weź ją przeproś czy coś takiego”. Wszyscy zaczęli mi mówić, że ja przesadzam, i że to tylko żarty, i że mam nie brać tego do siebie. A ja mówię: „Jak mam tego nie brać do siebie, skoro ja dopiero co starałam się wyjść z zaburzenia odżywiania, a ten typ do mnie z takim komentarzem?”. Naprawdę to było dla mnie tak raniące, że nie macie pojęcia – słuchamy.

Okazało się, że mężczyzną tym był tancerz Jan Kliment, który zdążył już zasłynąć swoimi niewybrednymi komentarzami rzucanymi w stronę innych uczestników. Sylwia Lipka twierdzi też, że nigdy nie doczekała się ze strony mężczyzny przeprosin. Tancerz nigdy nie odniósł się także do całej sytuacji.

Sylwia Lipka — Instagram

Konto Sylwii Lipki na Instagramie @sylwialipka_music cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Instagram gwiazdy obserwuje już 1,1 miliona użytkowników tego serwisu.

Sylwia Lipka na Youtubue

Fani mogą śledzić działalność Sylwii Lipki także na Youtubie, gdzie piosenkarka publikuje swoje utwory, udziela rad dotyczących związków, a także pokazuje, jak na co dzień wygląda jej życie. Czasem podejmuje różnego rodzaju wyzwania.

W swoich mediach społecznościowych opowiedziała także o tym, jak Taniec z gwiazdami wygląda od kulis.

Sylwia Lipka — książka

W lipcu 2021 roku Sylwia Lipka wydała książkę Mery Majka, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Insignis. Opowiada ona o dziewczynie z małego miasteczka, która marzy o tym, aby zostać sławną piosenkarką. Zakłada swój własny kanał na YouTube, gdzie zaczyna dzielić się z innymi pasją i zarażać ich miłością do muzyki…

Sylwia Lipka — camp

Sylwia Lipka jest współorganizatorką wakacyjnych obozów YoungStars, których uczestnicy mają okazję rozwijać swoje umiejętności wokalne pod okiem piosenkarki. Pierwszy camp z jej udziałem miał miejsce w lipcu 2019 roku.

Czy Sylwia Lipka ma chłopaka?

Obecnie Sylwia Lipka jest singielką. Jakiś czas temu łączono ją z Dominikiem Rupińskim. Oboje opublikowali bowiem na swoich instagramowych profilach romantyczne zdjęcie, na którym całuje się ze znanym youtuberem Dominikiem Rupińskim. Okazało się jednak, że to tylko żart. W filmiku opublikowanym na Youtubie Sylwia Lipka przyznała, że tak naprawdę „nie wyobraża sobie Dominika jako jej chłopaka”.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł