Kim jest Sarsa? [wiek, utwory, dzieci]

Fotografia koncertowa: Sarsa, Marta Markiewicz

Sarsa to popularna polska piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka i producentka muzyczna. Swoją przygodę z show biznesem rozpoczęła w 2014 roku od pojawienia się w programie The Voice of Poland. Próbowała swoich sił w dwóch innych formatach: Must Be The Music oraz X Factor.

Ile lat ma Sarsa? Skąd jest Sarsa? Gdzie mieszka Sarsa?

Sarsa urodziła się 13 czerwca 1989 roku w Słupsku. Obecnie artystka mieszka w Trójmieście.

Sarsa — wykształcenie

Sarsa, a właściwie Marta Markiewicz, śpiewała od dziecka, już w gimnazjum brał udział w wielu konkursach poezji śpiewanej, które wygrywała.

Artystka ukończyła II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku. Na początku podjęła studia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu na kierunku technologii żywienia człowieka, jednak na pierwszym roku zdecydowała się z ich zrezygnować. Serce podpowiadało jej, że powinna podążać bardziej artystyczną ścieżką. Pomimo tego, miała obawy, aby podjąć tę decyzję, ponieważ rodzina zachęcała ją do ukończenia studiów.

W związku z dokonanymi wyborami Marta stanęła przed ograniczeniem finansowym. W celu realizacji swojego powołania muzycznego zdecydowała się zamieszkać w zakonie sióstr urszulanek. Tam rozpoczęła intensywne przygotowania do studiów muzycznych, zgodnie z wewnętrznym przekonaniem, że muzyka jest jej prawdziwym powołaniem.

Następnie, Marta postanowiła podjąć studia na Akademii Pomorskiej w Słupsku na kierunku edukacja artystyczna. Niezłomnie dążyła do realizacji swoich marzeń i po wielu wysiłkach ukończyła te studia. W rezultacie zdobyła tytuł magistra sztuki.

Wybór artystycznej drogi nie był łatwy, ale Marta z odwagą podjęła ryzyko, aby spełnić swoje pasje i talent muzyczny. Osiągnięcie tytułu magistra sztuki na Akademii Pomorskiej w Słupsku było potwierdzeniem, że podążając za własnym powołaniem, można osiągnąć sukces i spełnić swoje najskrytsze marzenia.

Sarsa — kariera muzyczna

Sarsa od najmłodszych lat związana była ze śpiewaniem. Jej kariera artystyczna oficjalnie rozpoczęła się w 2010 roku. Na większą scenę wprowadziły ją występy w programach muzycznych, takich jak popularny „Must Be the Music. Tylko Muzyka” w 2011 roku oraz „X Factor” w 2013 roku. W 2014 roku brała udział w programie „The Voice of Poland” i dotarła do półfinału piątej edycji, jednak ze względów zdrowotnych musiała wycofać się z dalszej rywalizacji.

Dopiero w 2015 roku Sarsa zyskała ogromną popularność, głównie za sprawą debiutanckiego singla zatytułowanego „Naucz mnie”, który został wielkim hitem i długo nie schodził z pierwszych miejsc na listach przebojów. Ten utwór przyniósł jej wiele nagród, w tym Eska Music Awards 2015.

28 sierpnia 2015 roku ukazał się pierwszy album Sarsy pt. „Zapomnij mi”, który od razu stał się drugim najlepiej sprzedającym się longplayem w Polsce. Po sukcesie debiutanckiego albumu artystka kontynuowała swoją działalność, wydając kolejne albumy: „Pióropusze” w 2017 roku oraz „Zakryj” w 2019 roku. Oba płyty spotkały się z uznaniem słuchaczy i umocniły jej pozycję jako jednej z najbardziej utalentowanych i cenionych wokalistek w kraju.

Sarsa dzięki swojej niepowtarzalnej barwie głosu, oryginalnym tekstom i charakterystycznemu stylowi muzycznemu zdobyła wielu wiernych fanów, a jej utwory wciąż są obecne na antenach radiowych i platformach streamingowych. Jej pasja do muzyki i nieustanne zaangażowanie w tworzenie nowej, autentycznej muzyki sprawiają, że nadal pozostaje ważną postacią w polskiej scenie muzycznej.

Sarsa — życie prywatne

W 2021 roku piosenkarka ogłosiła, że została mamą. Jej syn Leonard przyszedł na świat 21 stycznia 2021 roku. Na instagramowym Sarsy profilu pojawiło się czarno-białe ujęcie, na którym wokalistka prezentuje zaokrąglony brzuszek. Gwiazda przez całą ciążę ukrywała swój stan.

Jestem szczęśliwa. Cieszę się, że mogę »osobiście« podzielić się tym z wami, oraz że mogę to zrobić w momencie kiedy ja czuję, że jest już odpowiedni. Dziękuję wszystkim życzliwym, którzy pozwolili mi ze spokojem celebrować każdy dzień tych wyjątkowych 9 miesięcy – napisała Sarsa na Instagramie.

Jak artystce udało się ukryć ciążę? Sarsa wykorzystała fakt, że w naszym kraju trwała akurat pandemia, dlatego artyści nie mogli występować i pokazywać się publicznie. Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy, m.in. od Michała Szpaka:

To jest totalnie najwspanialsze – jedność! – napisał artysta.

Pod postem kilka serduszek zostawiła też Maffashion.

Ojcem dziecka i partnerem Sarsy jest kompozytor i producent Paweł Smakulski. Mężczyzna także jest muzykiem, a w latach 2010–2018 związany był z zespołem Golden Life. Obecnie jednak skupia się głównie na pracy z ukochaną, współpracował z artystką między innymi przy jej dwóch ostatnich albumach: Pióropusze i Zakryj.

Sarsa — Instagram

Sarsa prowadzi konto na Instagramie. Znajdziemy ją tam pod nazwą @sarsa_markiewicz. Aktualnie jej profil obserwuje 125 tysięcy użytkowników tego serwisu. Artystka bardzo chroni swojej prywatności. Nie odnajdziemy prywatnych zdjęć wokalistki, a na ujęciach towarzyszy jej głównie piesek.

Sarsa – utwory

 • Balony – Sarsa
 • Bronię się – Sarsa
 • Carmen – Sarsa
 • Egoizm – Sarsa
 • Furia Outro – Sarsa
 • Gotowa – Sarsa
 • Hey You – Sarsa
 • Intro Zanim (serce będę miała chłodne) – Sarsa
 • Modlitwa – Sarsa
 • Motyle i ćmy – Stendek Remix – Sarsa
 • Motyle i ćmy – Sarsa
 • Nie tańcz – Sarsa
 • Nienaiwne – Sarsa
 • Oh Say – Sarsa
 • Pióropusze – Sarsa
 • Rah Bronx – Sarsa
 • So cold – Sarsa
 • Ta piosenka – Sarsa
 • Ty niebo – Sarsa
 • Tęskno mi – Sarsa
 • Ucieka – Sarsa
 • Volta – Sarsa
 • Zakryj – Sarsa

Co się dzieje z Sarsa?

Jesienią tego roku ukaże się nowy album artystki – pierwszy we współpracy z wytwórnią oraz managementem Kayax.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosów 9

Bądź pierwszy i oceń artykuł