Kreatywne półki na książki

Sposobów na przechowywanie książek, można znaleźć wiele. Zazwyczaj stoją one równo poukładane na prostych półkach, ale dzięki pomysłowości kilkunastu projektantów, możemy w swoim domu postawić coś co z klasycznym regałem na książki nie ma praktycznie nic wspólnego. Oryginalne i bardzo kreatywne projekty, które oprócz swojej podstawowej funkcji staną się elementem, który będzie przyciągał uwagę wszystkich gości, a domownikom nigdy się nie znudzi. Przekonajcie się sami !

Pierwszym ciekawym pomysłem, są puzzle połączone ze sobą w oryginalną układankę.  Jego autorem jest Dripta Roy. Projektantem drugiej półki jest Victor Vasilev, jest to właściwe instalacja, która można zamontować na ścianie. Biała, prosta, klasyczna a jednocześnie po wypełnieniu jej książkami, nabiera trójwymiarowości.  Kulma Bookshelf to dzieło stworzone przez fińską  projektantkę mebli Martine Carpelan. Półka wykonana jest z jasnego drewna, i można ją dopasować do narożników wypukłych oraz wklęsłych. Prezentuje się na prawdę interesująco.  Półka w postaci chmurki zaczerpniętej jakby z komiksu to kolejny projekty Dripty Roy, nosi on nazwę Dream Bookshelf i przypadnie do gustu nie tylko marzycielom.  Read Your Bookcase taki nazywa się kolejny z szalonych mebli. Dosłownie składa się on z liter tworzących jego nazwę. Każda litera to osobna mała szafka, na której możemy ustawić książki.  Nominowana została jako najbardziej stylowa półka na książki w plebiscycie Young & Design 2010. Autorami tego projektu jest duet Eva Alessandrini & Roberto Saporiti.

Unikatowy, intrygujący i wręcz przeczący prawom grawitacji, taki jest kolejny projekt, którego autorem jest Alejandro Gomez. Konstrukcja składa się z kilku połączonych ze sobą kwadratowych elementów, tworząc wysoką szafkę, która sprawia wrażenie skrajnie niestabilnej. Kolejną propozycją jest półka o nazwie Has been Read / Will be Read. Składa się ona właśnie z tych słów wyrzeźbionych w drewnie, oraz długiego prostego blatu. Jeden z bardziej klasycznych i uniwersalnych projektów, który będzie pasował do wielu wnętrz. Jego autorem jest Mebrure Oral. Kolejna propozycja jest idealna dla tych, którzy chcieli by mieć w domu drzewo.  Może być to oryginalny regał na książki właśnie w takim kształcie. Autorem mebla o nazwie Booktree jest Kostas Syrtariotis, a drzewko dostępne jest w dwóch kolorach drewna – jasnym oraz ciemnym.  Następnym projektem jest połączanie biurka oraz długiej, mieszczącej wiele książek półki. Całość wygląda niezwykle oryginalnie i w prosty sposób porządkuje przestrzeń. Całość wykonana jest z bambusowego drewna, jest jasna i delikatna, autorem jej jest MisoSoupDesign.

Kolejne dwa projekty maja swoje podwójne oblicza. W dzień i w nocy wyglądają fantastycznie, ponieważ są podświetlane. Wha Cabinet oraz Cutshelves to szafki, które pomieszczą dużo książek, i do tego fantastycznie ożywią każde nawet najbardziej surowe i proste pomieszczenie. Autorem obu tych projektów jest Tembolat Gugkaev.  Półki, które dają złudzenie zawieszonych w powietrzu książek to The Invisible Book Shelf. Są one specjalnie zamontowane tak, aby były niewidoczne. To ciekawe rozwiązanie wymyślił Miron Lior. Fotel, który będzie jednocześnie miejscem na przechowywanie książek to rozwiązanie idealne do małych pomieszczeń, w których sprawdzą się meble wielofunkcyjne.  Książki możemy poukładać też w szafce, która składa się rur wystających w ścianie, czy też na oryginalny drewnianych znaczkach noszących nazwę Check.

Propozycji oryginalnych mebli, które mogą być funkcjonalne a jednocześnie ozdobne jak widać nie brakuje. A Ty, na której półce najchętniej poukładałbyś swoje ulubione książki ?

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł