Stephanie Jung i ujęcia znanych miast

Podobno fotografia potrafi wyrazić więcej niż tysiąc słów. To powiedzenie pasuje tutaj idealnie. Wyjątkowe zdjęcia przedstawiające widoki znanych miast to prace niemieckiej artystki Stephanie Jung. Nie są to zwyczajne widoki, czy pejzaże miast, daleko im również do zwykłych zdjęć, jakie codziennie można oglądać. Przekonajcie się z resztą sami.

Stephanie mieszka w Schifferstadt, jest to małe miasteczko w południowo zachodnich Niemczech. Spędziła jednak wiele czasu w Berlinie. W 2012 ukończyła studia z Komunikacji wizerunkowej i odkryła swoją pasję do eksperymentów z fotografią. Rozpoczęła prace, jako wolny strzelec i zawsze próbowała odkrywać nowe ciekawe techniki i niecodzienne pomysły na uchwycenie czegoś w sposób dotychczas niespotykany. Oprócz fotografii jej ogromną pasją są podróże, więc najczęściej fotografuje właśnie te miejsca, w których jest. Widoki miast są uchwycone w sposób bardzo specyficzny i niecodzienny. Zdjęcia powstają poprzez nałożenie na siebie kilkunastu zdjęć, przez co bardziej niż fotografie przypominają obrazy malowane niespotykaną dotychczas techniką. Jej prace można było oglądać na okładkach wielu magazynów a także, jako okładki płyt czy też piękne fototapety.

Wszystko zaczęło się od zdjęć pokazujących zatłoczone ulice japońskich miast takich jak Tokio, Shibua, Osaka i Nara. Widoki te zapierają dech w piersiach. Łączy się tutaj wszystko ukazując w ruchu piękna perspektywę miasta. Światła, samochody, ludzie budynki wszystko to wygląda tak jakby uchwycone było w biegu odzwierciedlając pęd oraz życie miasta. Artystka przedstawiła zwykłe momenty z codziennego życia w sposób, który pobudza wszystkie zmysły i wyobraźnię.

Teraz przyszedł czas na Europę. Stephanie udało się pokazać zatłoczone i ruchliwe ulice dwóch europejskich stolic Paryża oraz Berlina w ten sam magiczny sposób. Piękne, charakterystyczne miejsca, które kojarzy większość z Nas na tych fotografiach posiadają całkiem inny klimat. Są jakby pokazane w sposób pełen życia, pomimo, że to tylko zdjęcie. Samochody, ludzie, ulice oraz cała architektura, wszystko połączone grą świateł oraz cieni. 

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł