Stella McCartney Resort 2013

Stella McCartney wprowadza w świat brytyjskiej mody ożywcze motywy i pełne różnorodnych kolorów projekty. Wiosenna kolekcja aż kipi od różnorodności wzorów, motywów, form, materiałów i przede wszystkim żywych i jaskrawych kolorów. Jest ona tak wiosenna, dziewczęca i radosna, że już chciałaby się, aby wiosna zagościła za oknem. Z resztą przekonajcie się sami!

Przyszły sezon wiosna/lato ma obfitować w mocne wzory i intensywne kolory. Ta kolekcja jest niejako potwierdzeniem tej tezy. Kwiatowe wzory, motywy orientalne i zwierzęce, oraz kontrastujące ze sobą połączenia kolorów. Do tego intrygujące dodatki – buty oraz torebki. Wszystkie ubrania zarówno góry jak i doły są proste w formie, luźne i nie zbyt kobiece. Oversizeowe swetry oraz długie marynarki, do tego proste spódnice i kanciaste spodnie. Pojawiają się też sukienki o nieco bardziej dziewczęcym kroju, zarówno krótkie jak i maxi.

Bogatą paletę barw rozpoczyna ponadczasowa i idealna na ciepłe dni biel, później robi się coraz bardziej kolorowo: żółć, róż, pomarańcz, koral, czerwień, błękit oraz delikatny fiolet. Po za tym wyraziste, duże kolorowe kwiaty, motyw pantery i kratka. Gamę kolorystyczną zamyka oczywiście czerń, której mimo wszystko nie może zabraknąć chyba w żadnej kolekcji.

Mimo różnorodności form i materiałów, kolekcja ta nie jest na tyle ekstrawagancka, aby nie można nosić jej, na co dzień. Minimalizm zdobień, brak asymetrii i błyszczących elementów przemawiają za tym. Pomimo odważnej kolorystyki, kolekcję tę można nazwać klasyczną i z powodzeniem jej elementy łączą się w ciekawe i nieprzekombinowane zestawy.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł